آخرین شرایط طول دوره آموزشی سربازی در پیک چهارم کرونا

به گزارش مجله گیلاسفا، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را در خصوص مدت دوره آموزش سربازی در شرایط کرونایی سال 1400 ارائه کرد.

آخرین شرایط طول دوره آموزشی سربازی در پیک چهارم کرونا

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، به نقل از ایسنا، با شیوع کرونا در اواخر سال 1398 بود که با توجه به بعضی نگرانی ها در خصوص سلامت سربازان، ستادکل نیروهای مسلح بخشنامه هایی را برای سلامت سربازان صادر کرد. یکی از تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص کاهش طول مدت دوره آموزشی سربازی به یک ماه بود. موضوعی که به طورکامل در سال 1399 اجرا شد اما فرایند کاهشی شیوع کرونا در روزهای پایانی سال 99 احتمال لغو آن در سال 1400 را افزایش داد و همین موضوع نیز باعث شد تا مسئولان ستادکل نیروهای مسلح تصمیم گیری در خصوص طول دوره آموزشی در سال 1400 را منوط به شروع اولین دوره اعزام در امسال یعنی اردیبهشت ماه نمایند.

با شروع اردیبهشت ماه و اعزام اولین دوره از مشمولان سربازی به دوره آموزشی در امسال، شرایط شیوع کرونا دوباره به اوج خود رسید. به همین دلیل نیز ایسنا، آخرین تصمیمات در خصوص طول دوره آموزشی را از رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح پیگیری نموده است.

امیر غلامرضا رحیمی پور، درباره طول مدت آموزشی در سال 1400 گفت: نمی توان درباره طول مدت آموزشی در یک سال پیش رو به طور قطعی، مدتی را اعلام نمود و موضوع به شرایط شیوع کرونا بستگی دارد. اما در حال حاضر و با شرایط فعلی مدت زمان دوره آموزشی در مراکز و پادگان های آموزشی یک ماه است و این شرایط تا خرداد ماه به همین شکل خواهد بود. درباره بعد از آن هم با توجه به شرایط کرونا تصمیم گیری خواهد شد.

وی اضافه نمود: البته در بعضی از مراکز آموزشی با احتساب تعطیلات ممکن است دوره آموزشی چند روزی بیشتر یک ماه طول بکشد. همچنین با توجه به نگرانی هایی که بابت سلامت سربازان و تردد آنان وجود دارد، تاکید شده که جز در موارد ضروری مرخصی به سربازان در دوره آموزشی داده نگردد.

رحیمی پور درباره شرایط سلامتی سربازان نیز گفت: مواردی نظیر تب سنجی و آنالیز علائم در طول دوره آموزشی باید از سربازان طی چندین نوبت انجام گردد. همچنین به فرماندهان تاکید شده تا موارد مشکوک را فورا به بهداری معرفی نمایند. علاوه بر آن اقلام بهداشتی نیز در پادگان ها توزیع می گردد و قبل از ورود نیز سلامت سربازان از نظر ابتلا به کرونا و علائم آن مورد آنالیز قرار می گیرد.

طول مدت سربازی تغییری ننموده است

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره تعویق اعزام مشمولان مبتلا به کرونا نیز گفت: اگر مشمولی قبل از اعزام به دوره آموزشی به کرونا مبتلا شد با ارائه گواهی ابتلا به کرونا یا تست مربوط به آن به مراکز وظیفه عمومی می تواند اعزامش را به تاخیر بیاندازد.

رحیمی پور درباره اینکه آیا کاهش طول دوره آموزشی به یک ماه به معنای کاهش مدت خدمت سربازی است، گفت: بعضی از مشمولان دچار این اشتباه شده اند که کاهش یک ماهه مدت آموزشی، سبب کاهش طول مدت خدمت سربازی آنان خواهد شد. در حالی که اینطور نیست و تنها طول دوره آموزشی به یک ماه کاهش یافته و طول مدت سربازی تغییری ننموده است.

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 815

به "آخرین شرایط طول دوره آموزشی سربازی در پیک چهارم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط طول دوره آموزشی سربازی در پیک چهارم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید