اخذ مالیات از 300هزار واحد مسکونی خالی

به گزارش گیلاسفا، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع مالیات از خانه های خالی، اظهار کرد: برای اخد مالیات از خانه های خالی سال گذشته سامانه جامع املاک و اسکان را طراحی، رونمایی و عملیاتی کردیم و نزدیک به یک میلیون و 500 هزار مسکن خالی را بر اساس پایگاه اطلاعاتی که شکل دادیم، شناسایی و برای مالکین پیامک فرستادیم.

اخذ مالیات از 300هزار واحد مسکونی خالی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، وی ادامه داد: از حدود سه ماه پیش حدود 300 هزار مسکن خالی را به سازمان امور مالیاتی معرفی کردیم و به موجب قانون این سازمان می تواند برای اخد مالیات اقدام کند.

اسلامی ادامه داد: دولت تاکید دارد تا از مسکن به عنوان ابزار سرمایه ای نگاه نشود، همین موضوع است که به مردم و اقتصاد لطمه وارد می نماید. وقتی می گوییم دو و نیم میلیون واحد خالی داریم یعنی این مقدار در چرخه مالی کشور نیست. تعداد خانوار و مسکن را که تطبیق می دهیم می بینیم تقریبا برابر هستند و کمبود مسکن وجود ندارد.

وی اضافه کرد: برای دولت مهم است که برای اقشار آسیب پذیر طرح مسکن داشته باشد؛ که در این راستا به خوبی طرح اقدام ملی مسکن تعریف و معماری شده است. متقاضیان آن شناسایی و ثبت نام شده و پول به حساب ریختند؛ امیدواریم این موضوع را به جریانی پایدار تبدیل کنیم و چرخه فراوری مسکن و امیدواری به خانه دار شدن پا برجا باشد و مردم بتوانند در زمان بندی که هست زیر سقف خود بروند.

وزیر راه و شهرسازی در واکنش به این پرسش که آیا ردیف بودجه ای که برای اخذ مالیات از خانه های خالی در بودجه 1400 در نظر گرفته شده است برای درآمد زایی دولت است گفت: خیر. دولت هر یک ریالی که از مالیات اخذ می نماید را باید در بودجه ببیند و اعلام کند تا برای دریافتش مجاز باشد.

وی همچنین درباره اهمیت گزارش دهی ایران به اوکراین در مورد سانحه هواپیمای اوکراینی گفت: رسیدگی به این موضوع بدون حاشیه و دور از هر گونه رفتار غیر حرفه ای صورت گرفته است. بر طبق قانون شرکت بهره بردار که اوکراینی ها بودند و شرکت سازنده که بویینگ بود، در آنالیز این حادثه حضور داشتند. جمع بندی سانحه تمام شده و در اختیار ذی نفعان قرار گرفته است. گزارش آن به زودی در سامانه هواپیمایی کشوری برای همه مردم قابل رویت خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 417

به "اخذ مالیات از 300هزار واحد مسکونی خالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخذ مالیات از 300هزار واحد مسکونی خالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید