اداره کل اقتصاد و دارایی البرز در پروژه های گردشگری و صنایعدستی همکاری کند

به گزارش گیلاسفا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز، فریدون محمدی ظهر یکشنبه 26 مردادماه 1399 در نشست مشترک تخصصی با مدیر اقتصاد و دارایی استان با بیان این که البرز دارای ویژگی های منحصر به فردی است، اظهار کرد: البرز خاستگاه تمدن بشری است و برای پیشبرد اهداف مالی ضروری دارد از فرصت های گردشگری و صنایع دستی استان با برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت های مناسب مالی استفاده کرد.

اداره کل اقتصاد و دارایی البرز در پروژه های گردشگری و صنایعدستی همکاری کند

او در ادامه اظهار داشت: این استان در موقعیتی قرار گرفته که می تواند در کمترین زمان ممکن به قطب گردشگری و صنایع دستی کشور تبدیل گردد، اگر نگاه مسئولان به لحاظ اعتباری و تأمین مالی در این حوزه ها منحصر به نگاه ویژه ارتقای سطح کیفی فرهنگی باشد. تحقق این امر نه تنها در اقتصاد کلان استان می تواند مؤثر باشد، بلکه در سطح ملی نیز تأثیرگذار خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز توضیح داد: و این بار البرز شعاری است که ما در پی تحقق آن هستیم، اما برای توسعه استان احتیاج است تا در حوزه سرمایه گذاری و تأمین منابع مالی اجرای پروژه های گردشگری خارجی مدیران مالی کشور و استان در کنار اداره کل استان قرار گیرند.

او اضافه کرد: انتظار می رود تا اداره کل اقتصاد و دارایی استان با استفاده از مولدسازی دارایی های مازاد دولتی و اهرمی کردن آن بتواند به نوعی برای اتمام پروژه های نیمه تمام در حوزه گردشگری و صنایع دستی، این اداره کل را کمک کند که این خود راهی برای مقابله با تحریم ها و عدم وابستگی به منابع نفتی است.

محمدی تأکید کرد: نباید از نظر دور داشت که تقویت زیرساخت ها و هدف گذاری روی پروژه های متعارف گردشگری، افزایش اشتغال را به همراه دارد.

او اضافه کرد: بالغ بر 8 هزار میلیارد ریال برای سرمایه گذاری پروژه های در حال ساخت استان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: 10 پروژه قابل افتتاح با حجم سرمایه گذاری 4800 میلیارد ریال در دستور کار است که با افتتاح این پروژه ها، 660 شغل ایجاد خواهد شد.

ابوالفضل فلاح مدیرکل اقتصاد و دارایی البرز نیز با اشاره به این موضوع که مدیران مالی باید قدرت اجرایی بالایی برای استفاده صحیح از ظرفیت ها داشته باشند، مطرح نمود: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان این اطمینان را داشته باشد که ما در پیشبرد اهداف این اداره کل به لحاظ ارتقا سطح کیفی اقتصاد درحوزه گردشگری و صنایع دستی همکاری لازم را خواهیم داشت.

منبع: گردشبان
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 168

به "اداره کل اقتصاد و دارایی البرز در پروژه های گردشگری و صنایعدستی همکاری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اداره کل اقتصاد و دارایی البرز در پروژه های گردشگری و صنایعدستی همکاری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید