اولتیماتوم آخر درباره حقوق کارکنان!

به گزارش مجله گیلاسفا، در تازه ترین بخشنامه ای که سازمان اداری و استخدامی به دستگاه های اجرایی در رابطه با اعلام اطلاعات کارکنان در سامانه یکپارچه نظام اداری (کارمند ایران) داشته، تاکید کرده است که از آذرماه سال جاری تخصیص و پرداخت حقوق و مزایا صرفا براساس اطلاعات ثبت شده در این سامانه و به ذینفع نهایی انجام می شود.

اولتیماتوم آخر درباره حقوق کارکنان!

به گزارش ایسنا، همچنین اعلام شده است که تمامی دستگاه های اجرایی نسبت به ثبت، تکمیل و به روزرسانی اطلاعات کارکنان و ثبت حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر و سایر پرداختی ها که تحت هر عنوانی در آذرماه قصد پرداخت آن را دارند، حداکثر تا 15 آذرماه در سامانه کارمند ایران اقدام کنند. در همین رابطه تاکید شده است که هرگونه پرداخت مازاد بر ارقام ثبت شده در سامانه غیرمجاز خواهد بود.

اما سازمان اداری و استخدامی تذکری هم به مقامات مسئول دستگاه های اجرایی داده و تأکید کرده که هر گونه مسئولیت عدم پرداخت حقوق و مزایا ناشی از عدم ثبت اطلاعات، بر عهده بالاترین مقام دستگاه اجرایی و ذی حساب یا مدیر امور مالی خواهد بود.

بخشنامه تازه در حالی صادر شده که با توجه به تکلیف قانون برنامه ششم توسعه در رابطه با ثبت اطلاعات کارکنان و اطلاعات پرداخت حقوق آن ها در سامانه ثبت حقوق و مزایا که حداقل در سه سال اخیر در قانون بودجه مورد توجه بوده است، دستگاه ها مکلف به ورود اطلاعات بوده و در قانون بودجه تاکید شده بود که هرگونه پرداخت باید به استناد اطلاعات سامانه باشد.

بر این اساس در آستانه پرداخت حقوق آبان ماه، سازمان اداری و استخدامی اظهار داشت که هرگونه پرداخت مشروط به اطلاعات ثبت شده در سامانه حقوق و مزایاست، اما با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از دستگاه ها اطلاعات تکمیل نشده داشتند و یا اصلا ورود نکرده بودند، مقرر شد که با ارائه تعهد کتبی، طی دو هفته نسبت به اعلام اطلاعات اقدام کنند تا مجوز پرداخت صادر شود.

بخشنامه اخیر سازمان اداری و استخدامی از این حکایت دارد که دستگاه ها تا 15 آذر باید اطلاعات را تکمیل کنند و در غیر این صورت حقوق آذرماه پرداخت نخواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1092

به "اولتیماتوم آخر درباره حقوق کارکنان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولتیماتوم آخر درباره حقوق کارکنان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید