باید حسابرسی ویژه ای درباره پروژه پل صدر انجام گردد

به گزارش گیلاسفا، خزانه دار شورای شهر تهران تاکید نمود: اگر می خواهیم دقیقتر پروژه پل صدر را مورد آنالیز قرار دهیم باید صفر تا 100 ، این پروژه مورد حسابرسی قرار گیرد و با مصوبات شورای شهر، اختیارات شهردار وقت و رعایت آیین نامه اقتصادی و معاملاتی شهرداری مطابقت داده گردد تا بتوان بر اساس آن به افکار عمومی پاسخ داد.

باید حسابرسی ویژه ای درباره پروژه پل صدر انجام گردد

به گزارش خبرنگاران، سید حسن رسولی گفت: حسابرس، رویدادهای اقتصادی سال 93 حوزه معاونت عمرانی شهرداری تهران را که تعداد قابل توجهی پروژه در آن سال اقتصادی طراحی و اجرا شده را مورد آنالیز قرار داده و امروز به صحن تقدیم شده است. مشخصا درمورد بند 20 که مربوط به پل صدر است، باید گفت این پروژه ای نبوده که ظرف 365 روز سال 93 از صفر تا 100 به انجام رسیده باشد و قطعا قبل و بعد دارد.

رسولی ادامه داد: حسابرس در بند 20 این گزارش اشاره نموده است که یکی از موارد عدم تطبیق و ایرادات این است که بودجه مصوبه شورای شهر هزار میلیارد تومان بوده اما تا خاتمه آن سال 3000 میلیارد تومان هزینه شده است.

رسولی ادامه داد: اگر قرار باشد به صورت دقیق به سوالاتی از این قبیل که برآورد اولیه ساخت پروژه، هزینه صورت گرفته و تشریفات حقوقی-قراردادی واگذاری پروژه به پیمانکاران طرح و اجرا چقدر بوده، پاسخ داده گردد باید دو کار انجام گردد. اول اینکه حسابرس گزارش تلفیقی سنواتی را از ابتدای شروع این پروژه تا پایان اعلام کند. دوم اینکه باید حسابرسی ویژه ای از این پروژه انجام گردد یا تحقیق و تفحصی درباره پروژه صدر انجام گیرد. بنابراین درست است که اعضای شورا درباره این پروژه ابهام دارند، اما فقط با انجام حسابرسی یک سال حوزه معاونت عمرانی به همه ابهامات نمی توان پاسخ داد.

رسولی ادامه داد: مهم نیست که 6 سال از سال اقتصادی 93 گذشته است مهم این است که حسابرس معتمد شورا این سال را به عنوان عدم مغایریت عنوان نموده است. ما به عنوان شورا می خواهیم حکمیت کنیم که چقدر از بندهای اعلام شده از سوی حسابرس همراه با راستی آزمایی و صحت و چقدر بر اساس فقدان اطلاعات است. بنابراین رفت و برگشت یک ماهه به شهرداری بالاجبار احتیاج است.

بر اساس گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، خزانه دار شورای شهر تهران تاکید نمود: اگر می خواهیم دقیقتر پروژه پل صدر را مورد آنالیز قرار دهیم باید صفر تا 100 ، این پروژه مورد حسابرسی قرار گیرد و با مصوبات شورای شهر، اختیارات شهردار وقت و رعایت آیین نامه اقتصادی و معاملاتی شهرداری مطابقت داده گردد تا بتوان بر اساس آن به افکار عمومی پاسخ داده گردد. بنابراین اگر امروز ما نمی توانیم به همه ابهامات پاسخ دهیم معنایش این نیست که گزارش حسابرس در سال 93 را رد کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 575

به "باید حسابرسی ویژه ای درباره پروژه پل صدر انجام گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید حسابرسی ویژه ای درباره پروژه پل صدر انجام گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید