بدن 20 درصد بیماران کرونایی آنتی بادی فراوری نمی کند

به گزارش مجله گیلاسفا، سیناپرس/به باور متخصصان، بدن حداقل بیست درصد از بیماران بهبود یافته از بیماری کرونا، آنتی بادی کووید 19 فراوری نمی نمایند وبه همین دلیل این گروه از افراد باید شناسایی شده و واکسینه شوند.

بدن 20 درصد بیماران کرونایی آنتی بادی فراوری نمی کند

الکساندر گینتسبورگ (Alexander Gintsburg)، از اعضای تیم فراورینماینده واکسن اسپوتنیک 5 (Sputnik V) ، توصیه کرد با توجه به این موضوع که می تواند خطر ابتلای دوباره به بیماری را در پی داشته باشد، بهتر است این گروه جمعیتی برای اطمینان از فراوری آنتی بادی در بدنشان علیه ویروس کرونا واکسن گردد.

وی در این رابطه گفت: بدن حداقل بیست درصد از افرادی که از کووید 19 بهبود یافته اند ، آنتی بادی فراوری نمی نمایند.

به گزارش سیناپرس، این ویروس شناس مشهور و متخصص حوزه ساخت واکسن در ادامه توضیحات خود گفت: این داده های تجربی بر اساس آنالیز های گسترده ای به دست آمده و باید به این موضوع توجه داشت که رقم بیست درصد مبتلایان فاقد آنتی بادی، رقم قابل توجهی است که ندیده دریافت آن می تواند تبعاتی جدی در پی داشته باشد به همین دلیل این گروه از جمعیت باید شناسایی شده و برای اطمینان از فراوری آنتی بادی علیه ویروس کرونا واکسینه شوند.

واکسنهای کرونای ساخته شده براساس اصل انتقال مواد ژنتیکی به سلولها می تواند آنتی بادی مورد احتیاج را در افراد ایجاد نموده و هیچ دلیلی وجود ندارد که بر اساس آن بتوان حکم بر بی اثر بودن آنها در برابر ویروس های کرونا و سویه های مختلف آن داد.به گزارش سیناپرس، این دانشمند اهل روسیه تاکید نمود که واکسن اسپوتنیک نیز جز این گروه از واکسن ها محسوب می گردد.

در پایان پژوهشگران تاکید نمودند اگر امکان شناسایی این طیف از بیماران وجود ندارد، بهتر است افراد مبتلا شده به کرونا نیز در فهرست واکسیناسیون سراسری قرار بگیرند.

منبع: همگردی
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 764

به "بدن 20 درصد بیماران کرونایی آنتی بادی فراوری نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدن 20 درصد بیماران کرونایی آنتی بادی فراوری نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید