ترامپ: به سرعت با ایران به توافق می رسم

به گزارش گیلاسفا، خبرنگاران : رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای مدعی شد در صورتی که نتیجه انتخابات این کشور به نفع وی تمامی شود توافق بسیار سریعی با ایران حاصل خواهد شد.

ترامپ: به سرعت با ایران به توافق می رسم

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت که سران کشورهای مختلف با وی تماس می گیرند و می گویند انتخاباتی که در آمریکا انجام شد هرج ومرج ترین انتخاباتی بوده که در زندگی خود شاهد آن بوده اند.

وی که با فاکس نیوز مصاحبه می کرد، اضافه کرد: آنها تلاش کردند که در نتایج انتخابات در کارولینای شمالی نیز تقلب کنند اما پیروز نشدند.

ترامپ گفت: در فیلادلفیا (در ایالت پنسیلوانیا) به صورت جنون آمیزی اقدام به تقلب کردند.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: این انتخابات متقلبانه است. آیا باور می کنید که افراد مٌرده درخواست دریافت برگه های رای کرده اند. ما درباره 5 یا 10 رای به اینصورت صحبت نمی کنیم. مُردگان زیادی در این انتخابات رای دادند.

ترامپ اضافه کرد: رسانه ها و شرکت های فناوری بزرگ نمی خواهند که درباره هانتر (پسر بایدن) و تقلب در این انتخابات صحبت کنند. ما آزادی رسانه نداریم بلکه دارای سرکوب آزادی رای دادن از سوی رسانه ها در آمریکا هستیم.

وی ادامه داد: ما تلاش داریم که دلایل خود (درباره تقلب) را ارائه دهیم اما قضات مانع از آن می شوند که ما آنها را ارائه دهیم.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: بایدن 80 میلیون رای بدست نیاورده است. ما درک کرده بودیم که 68 میلیون رای برای پیروزی آسان در انتخابات بدست خواهیم آورد اما به 74 میلیون رای رسیدیم که همه آنها تا ساعت 10 شب سوم نوامبر (13 آبان) بدست آمده بود. معتقدم که پیروز انتخابات بودیم اما آنها بازی با آرای پستی را آغاز کردند.

ترامپ گفت: آنها با سوء استفاده از همه گیری کرونا اقدام به پر کردن صندوق های رای کردند. بایدن رای های بیشتری از اوباما یا هیلاری کلینتون بدست نیاورده است. آیا باور می کنید که باید در دستیابی به آرای آمریکایی های آفریقایی تبار در مقایسه با اوباما آرای بیشتری را بدست آورده است.

وی اضافه کرد: در بزرگترین عملیات تقلب در کشورمان، دستگاه های رای گیری اقدام به انتقال نتیجه آرای من به بایدن کرده اند.

رئیس جمهور مستقر در کاخ سفید مدعی شد در صورتی که نتیجه انتخابات به نفع وی تمام شود توافق بسیار سریعی با ایران حاصل خواهد و هشدار داد که بایدن میلیاردها دلار به تهران ارسال کرد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار شد. برآورد رسانه ها حاکی است جو بایدن با 306 رأی الکترال به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا انتخاب شده است. ترامپ 232 رأی الکترال به دست آورد. ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کرده و شکایت هایی را درباره تقلب در فرایند رأی گیری در چند ایالت کلیدی بیان کرد. بیشتر این شکایت ها رد شده اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 344

به "ترامپ: به سرعت با ایران به توافق می رسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: به سرعت با ایران به توافق می رسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید