تشخیص کرونا از روی بازدم در چند ثانیه

به گزارش گیلاسفا، پزشکان دست اندر کار می گویند که روش جدید بر خلاف تست های رایج فعلی موسوم به پی سی آر (PCR) تهاجمی نیست و جواب آزمایش نیز به سرعت در آن تعیین می گردد.

تشخیص کرونا از روی بازدم در چند ثانیه

یک تیم تحقیقاتی در بیمارستان شهر لیون فرانسه روشی را یافته است که پزشکان را کمک می نماید تا از روی آزمایش بازدم فرد تشخیص دهند آیا وی مبتلا به بیماری کووید-19 هست یا نه. این کشف می تواند راه را برای تست ویروس کرونا بدون احتیاج به نمونه برداری از بزاق و ترشحات ته حلق و بینی هموار سازد.

کریستین جورج، رئیس مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه در بیمارستان کروآ -روس لیون در این باره گفت: ما تقریبا مطمئن هستیم که در جهت درست قرار داریم. ما دو ماه پیش چیز بسیار کمی درباره این بیماری می دانستیم، اما اکنون آغاز به دریافت اطلاعاتی نموده ایم که هر روز را برایمان روشن تر از روز گذشته می نماید.

در این روش فرد مشکوک به بیماری کووید19 در یک لوله متصل به یک دستگاه خاکستری شکل و در ابعاد یک یخچال، نفس می کشد و دستگاه با بررسی اجزای شیمیایی تشکیل دهنده بازدم فرد، در عرض چند ثانیه تشخیص می دهد که آیا او به ویروس کرونا مبتلا هست یا نه؟

پزشکان دست اندر کار می گویند که روش جدید بر خلاف تست های رایج فعلی موسوم به پی سی آر (PCR) تهاجمی نیست و جواب آزمایش نیز به سرعت در آن تعیین می گردد.

با این حال محققان می گویند هنوز در برابر همگانی شدن این روش موانع زیادی وجود دارد. اول از همه قیمت تمام شده فعلی این دستگاه که در مرحله دوم تست قرار گرفته است، بسیار گران است. مشکل دیگر این است که بعید است این تحلیلگر بازدم انسانی تا انتهای سال جاری بتواند به طور کامل آماده عرضه گردد.

کریستین جورج می گوید باید احتیاط کرد، اما این روش تست جدید می تواند آغازگر عصری نو در دنیای تشخیص پزشکی باشد.

منبع: یورو نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 167

به "تشخیص کرونا از روی بازدم در چند ثانیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص کرونا از روی بازدم در چند ثانیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید