خبرنگاران دمای کمینه طی شب گذشته در آذربایجان غربی به 15 درجه زیر صفر رسید

به گزارش گیلاسفا، ارومیه- خبرنگاران- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: چالدران با دمای منفی 15 درجه سانتی گراد سردترین شهر استان در 24 ساعت گذشته بود.

خبرنگاران دمای کمینه طی شب گذشته در آذربایجان غربی به 15 درجه زیر صفر رسید

یاسر اشتاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: در 24 ساعت گذشته شهرستان تکاب با دمای مثبت هفت درجه سانتی گراد گرم ترین شهر استان شد و دمای کمینه و بیشینه ارومیه بین منفی پنج و یک درجه سانتی گراد در نوسان بود.

وی با اشاره به اینکه به علت رطوبت موجود در هوا بلورهای یخی ریز در جو ارومیه تشکیل شده و در سطح شهر به صورت پراکنده وجود دارد، ادامه داد: بارشی برای 2 روز آینده در استان جز عبور امواج ضعیف در روز یکشنبه پیش بینی نمی شود .

اشتاد ادامه داد: هوای آذربایجان غربی همچنان ساکن و پایدار بوده و ادامه غبار آلودگی و مه تا روز شنبه در استان پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: پدیده غالب استان همچنان تا انتها هفته آینده غبار آلودگی و افزایش غلظت الاینده هاست که به طور موقت روز یکشنبه اجتما کاهش این غبار وجود دارد.

آذربایجان غربی از استان های شمال غربی کشور است که در منطقه ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود 340 میلی متر است که بارش ها از آبان ماه شروع می شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می یابد.

ریزش هوای سرد از عرضهای شمالی و منطقه سیبری در این منطقه از نیمه دوم آذرماه شروع شده و تا اوایل فروردین ماه ادامه می یابد.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 434

به "خبرنگاران دمای کمینه طی شب گذشته در آذربایجان غربی به 15 درجه زیر صفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دمای کمینه طی شب گذشته در آذربایجان غربی به 15 درجه زیر صفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید