خبرنگاران کره شمالی تهدید به استقرار ارتش در منطقه عاری از سلاح میان دو کره کرد

به گزارش گیلاسفا، تهران- خبرنگاران- کره شمالی در پی تنش های اخیر با همسایه جنوبی اش، تهدید کرد که استقرار نیروهای ارتش خود در منطقه عاری از سلاح در مرز دو کره را آنالیز می نماید.

خبرنگاران کره شمالی تهدید به استقرار ارتش در منطقه عاری از سلاح میان دو کره کرد

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، کره شمالی تهدید کرد که در حال آنالیز طرحی برای استقرار نیروهای نظامی خود در منطقه مرزی میان دو کره است که پیشتر براساس توافقی میان سئول و پیونگ یانگ منطقه عاری از سلاح اعلام شده بود.

ستاد ارتش کره شمالی در بیانیه ای که توسط خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شد، روابط پیونگ یانگ را با کره جنوبی در حال بدتر و بدتر شدن توصیف کرد و گفت که ارتش این کشور در حال آنالیز ورود مجدد به مناطق عاری از سلاح و افزایش هشیاری در قبال همسایه جنوبی است.

روابط بین پیونگ یانگ و سئول در سال 2018 با برگزاری سه اجلاس بین رهبران دو کشور گرم شد. دو طرف اعلامیه پانمونجوم را امضا کردند که خواهان کاهش کامل تنش های شبه جزیره و بهبود روابط بین کره بود.

با این حال، همکاری بین کره ای از زمان برگزاری دومین اجلاس بین رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در هانوی پایتخت ویتنام در سال گذشته متوقف شد و اختلافات مربوط به خلع سلاح هسته ای و برطرف تحریم ها همچنان وجود دارد.

روز گذشته نیز کیم یو جونگ خواهر جوان و پر نفوذ رهبر کره شمالی در تهدیدی جدید علیه کره جنوبی، این کشور را دشمن توصیف کرد و هشدار داد سئول باید بزودی منتظر گام بعدی پیونگ یانگ باشد.

وی در بیانیه ای گفت: با استفاده از قدرتی که از سوی رهبر کره شمالی، حزب و کشور به من داده شده است دستورالعمل لازم را به نیروهای نظامی کشور که مسئولیت مبارزه با دشمن را دارند ابلاغ کردم تا قاطعانه اقدامات بعدی را انجام دهند.

خواهر رهبر کره شمالی در این بیانیه تصریح نموده است: حق انجام اقدامات بعدی علیه دشمن به ستاد کل ارتش واگذار خواهد شد.

تهدیدات کیم یو جونگ در شرایطی است که تنش در شبه جزیره کره به دلیل تشدید تبلیغات گروه های افراطی کره جنوبی علیه کره شمالی در مرز مشترک دو کشور افزایش یافته است.

گزارش ها حاکی است به دنبال این تهدیدات شدید از سوی کره شمالی، مقامات دولت مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی نیز جلسه اضطراری تشکیل دادند.

وزارت اتحاد کره جنوبی خواهان پایبندی کره جنوبی به توافق نامه های امضا شده بین دو طرف شد وزارت دفاع هم خاطرنشان کرد که از نزدیک مواظب حرکت های ارتش کره شمالی است و برای هرگونه واکنشی آماده است.

پیونگ یانگ روز سه شنبه خاطرنشان کرد که خطوط ارتباطی بین دو کره را قطع خواهد نمود دفتر ارتباط مشترک مستقر در سال 2018 نیز چند روز قبل توسط کره شمالی تعطیل شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 61

به "خبرنگاران کره شمالی تهدید به استقرار ارتش در منطقه عاری از سلاح میان دو کره کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کره شمالی تهدید به استقرار ارتش در منطقه عاری از سلاح میان دو کره کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید