خبرنگاران 90 هزار میلیارد ریال مابه التفاوت یارانه به بخش کشاورزی پیشنهاد شد

به گزارش گیلاسفا، بندرعباس- خبرنگاران- رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: با مذاکرات انجام شده در تلفیق و کوشش های کمیسیون سال جاری از محل تبصره 14، پیشنهاد 90 هزار میلیارد ریال ماوالتفاوت یارانه به بخش کشاورزی داده شده است.

خبرنگاران 90 هزار میلیارد ریال مابه التفاوت یارانه به بخش کشاورزی پیشنهاد شد

سیدجواد ساداتی نژادی شامگاه پنجشنبه در بازدید از طرح های کشاورزی منطقه شرق استان هرمزگان اضافه کرد: در سال 1400 می توانیم بالای 350 هزار میلیارد ریال از این محل به غیر از تسهیلات بانک کشاورزی، تسهیلات ارزان قیمت را به توسعه گلخانه و آبزی پروری اضافه کنیم که بخشی از آن به استان هرمزگان تعلق می گیرد.

وی اظهارداشت: برای توسعه محصولات کشاورزی یک فراموشی و عقب ماندگی در حوزه سرمایه گذاری کشاورزی وجود دارد که بایستی جبران گردد.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در اولویت نخست بایستی قطب های مهم کشاورزی کشور را دید تا بتوان مسائل و مسائل آن را در حوزه نظارت و قانونگذاری مجلس احصا کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به عزم کمیسیون کشاورزی و نگاه این دوره مجلس به کشاورزی، تمام تلاشمان را در ایجاد فرصت برای یاری به توسعه کشاورزی می کنیم.

ساداتی نژادی ادامه داد: در سه ماه نخست مجلس یازدهم احصای خرید تضمینی گندم رخ داد که این نشان دهنده نقش مهم مجلس در حوزه اقتصاد کشاورزی دارد.

شرق هرمزگان مهم ترین قطب کشاورزی کشور

به گفته رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، شرق استان هرمزگان یکی از مهم ترین قطب های کشاورزی کشور در زمینه میوه های گرمسیری و آبزیان می باشد.

وی با بیان اینکه در شهرستان رودان از توابع هرمزگان ظرفیت های خوبی برای فعالیت های کشاورزی وجود دارد و تا به امروز اقدام های بسیار خوبی نیز صورت گرفته است، اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی ظرفیت بسیار بالاتری در فراوری محصولات گلخانه ها وجود دارد و مطالبه بازار هدف برای این گونه محصولات نیز بسیار بالاست.

وی در انتها اظهارامیدواری کرد: بعد از بازدید از منطقه شرق هرمزگان جمع بندی نهایی در استانداری انجام می گردد تا در 2 هفته آینده، اتفاقات خوبی نصیب کشاورزی این منطقه گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 628

به "خبرنگاران 90 هزار میلیارد ریال مابه التفاوت یارانه به بخش کشاورزی پیشنهاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 90 هزار میلیارد ریال مابه التفاوت یارانه به بخش کشاورزی پیشنهاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید