خبرهای مهم از ثبت نام جدید برای دریافت یارانه

به گزارش مجله گیلاسفا، خبرنگاران : بر اساس مصوبه هیئت وزیران فرصت جدیدی برای ثبت نام از جاماندگان و همچنین منصرفین از سایر یارانه ها به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محول شد.

خبرهای مهم از ثبت نام جدید برای دریافت یارانه

به گزارش به نقل از خبرآنلاین، در پی تصمیم اتخاذ شده از سوی هیات وزیران، به زودی زمان ثبت نام از کسانی که یارانه نمی گیرند، یا در گذشته انصراف داده اند یا متقاضی یکی از یارانه ها هستند اعلام می گردد .

این مهم در قالب آیین نامه مربوط به یکی از بندهای تبصره 14 قانون بودجه درباره هدفمندی یارانه ها به تصویب رسیده است.

به موجب این مصوبه،وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این آیین نامه، دسترسی کامل و برخط پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان را به وسیله مرکز ملی تبادل اطلاعات برای اجرای تکالیف قانونی مربوطه در اختیار سازمان قرار دهد.

تمام دستگاه های اجرایی نظیر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان بیمه گر اعم از تجاری و تأمین اجتماعی، نیروی انتظامی جهموری اسلای ایران، بانک ها، وزارت صنعت،معدن و تجارت،سازمان ها و صندوق های بازنشستگی کشوری- لشکری و سایر صندوق های بازنشستگی موظف به همکاری لازم با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در به روزرسانی و تکمیل پایگاه مذکور هستند.

همچنین ثبت نام کلیه افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی، یارانه حمایت معیشتی خانوار و سایر یارانه ها از جمله افراد جدید، افرادی که تا به امروز ثبت نام ننموده اند و افرادی که منصرف شده اند، بر عهده وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی است. در این راستا سازمان موظف است ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ این آیین نامه، یک نسخه کامل از اطلاعات سامانه رفاهی(سامانه هویتی و بانکی مشمولین یارانه نقدی) را در اختیار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی قرار دهد و نیز ظرف یک ماه دسترسی برخط به کلیه اطلاعات وارد شده به سازمان را به طور مستقیم با مبدا اطلاعات برقرار نماید. پرداخت یارانه نقدی به افراد واجد شرایط پس از انجام آزمون توسط وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و متناسب با تحقق دریافتی های (منابع) جدول تبصره (14) و پس از اخذ مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا صورت می گیرد.

با توجه به اعلام مهلت یک ماهه، پیش از 5 تیرماه ، عملیات ثبت نام از جاماندگان یارانه و مقاضیان شروع خواهد شد. مدیرکل دفتر یارانه های نقدی و غیرنقدی سازمان هدفمندسازی یارانه ها نیز از پیگیری ثبت نام عمومی از متقاضیان یارانه نقدی و معیشتی از دستگاه های اجرائی اطلاع داد.

در حال حاضر یارانه بگیران یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی و یارانه معیشتی مرتبط با افزایش در سال 1398 را دریافت می نمایند . مبلغ یارانه معیشتی که به گفته مقامات مسئول به 60 میلیون نفر پرداخت می گردد، مبلغ این یارانه برای خانوارهای یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهار نفره 172 هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان است.

سال جاری در ماه مبارک رمضان نیز یارانه ای تحت عنوان یارانه رمضان برای مشمولان واریز شده است . در سال گذشته یارانه حمایتی برای آسیب دیدگان کرونا به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 862

به "خبرهای مهم از ثبت نام جدید برای دریافت یارانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای مهم از ثبت نام جدید برای دریافت یارانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید