خوراکی که برای درمان ترس و افسردگی ناشی از کرونا مفید است

به گزارش گیلاسفا، افراد سالم، مبتلا و بهبودیافته از بیماری کرونا برای درمان ترس، افسردگی و اضطراب ناشی از این بحران، مصرف مرتب شیر گرم را فراموش نکنند.

خوراکی که برای درمان ترس و افسردگی ناشی از کرونا مفید است

به گزارش خبرنگاران، شهاب اولیایی رژیم شناس و متخصص تغذیه گفت: ویروس کرونا می تواند برای افراد سالم، مبتلا و بهبود یافته از بیماری؛ تاثیر های منفی سلامتی و روحی روانی زیادی داشته باشد. ترس و اضطراب ناشی از ابتلا در افراد سالم و افسردگی در افراد مبتلا و بهبودیافتگان از عوارض این ویروس محسوب می شوند.

او در ادامه افزود: یک انتخاب مناسب برای کاهش ترس و استرس بحران ویروس کرونا، مصرف شیر به طور مرتب و روزانه است که فواید زیادی را در پی دارد. در کنار کلسیم، منیزیم، فسفور، پتاسیم و پروتئین هایی که به مقدار فراوان در شیر وجود دارند و باعث سلامت عمومی و افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می شوند؛ شیر حاوی ویتامین B12 و اسیدآمینه ای به نام تریپتوفان است. تریپتوفان یک اسیدآمینه ضروری است که پیش ساز سروتونین و ملاتونین محسوب می شود. سروتونین به عنوان هورمون آرام بخش و شادی آور در بدن نقش دارد. همچنین ملاتونین یک هورمون خواب آور است که در تنظیم خواب و آرامش نقش بسیار مهمی دارد.

اولیایی گفت: مصرف موادی که منجر به افزایش سروتونین در بدن می شود، می تواند در کاهش ترس و افسردگی بسیار مهم باشد. افرادی که در اثر بیماری کرونا دچار اختلال های روانی و افسردگی می شوند، سروتونین بدن آن ها کاهش پیدا می کند که با مصرف مرتب شیر (ترجیحا شیر گرم) جبران و برطرف خواهد شد. همچنین شیر حاوی ویتامین B12 است که در واکنش های عصبی نقش دارد و کمبود آن در بدن منجر به خستگی، بدخلقی، بی حوصلگی و منفی اندیشی می شود.

این رژیم شناس و متخصص تغذیه در انتها بیان کرد: با توجه به موارد ذکر شده توصیه می کنیم همه افراد به منظور درمان ترس، استرس و افسردگی از مصرف مرتب و روزانه شیر غافل نشوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 111

به "خوراکی که برای درمان ترس و افسردگی ناشی از کرونا مفید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوراکی که برای درمان ترس و افسردگی ناشی از کرونا مفید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید