زمان شروع غربالگری کلاس اولی ها اعلام شد

به گزارش گیلاسفا، تهران (پانا) - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد ما برای آغاز غربالگری کلاس اولی ها با سازمان آموزش و پرورش بچه ها استثنایی توافق کردیم و این کار را از اوایل خردادماه آغاز خواهیم کرد.

زمان شروع غربالگری کلاس اولی ها اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درمورد خبر پیش ثبت نام الکترونیکی کلاس اولی ها با برنامه صبح و تبادل نظر مصاحبه تلفنی کرد.

حکیم زاده درمورد اصل این خبر و برنامه وزارت آموزش و پرورش گفت: مسئولیت ثبت نام بر عهده معاونت آموزش ابتدایی است اما دستورالعمل نهایی را برای ثبت نام از هفته آینده ارسال خواهیم کرد.

وی اضافه نمود: ما با توجه به شرایط کرونا و حفظ سلامتی دانش آموزان و خانواده هایشان تصمیم گرفتیم که بیشترین استفاده را از فناوری در حوزه آموزش داشته باشیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: ما برای ثبت نام دانش آموزان مطابق با رویه هرسال اقدامات لازم را انجام می دهیم و دانش آموزان هم در موعد مقرر ثبت نام می نمایند و گروه بندی می شوند اما درخصوص بازگشایی تصمیم گرفتیم که روی دو مدل کار کنیم.

حکیم زاده با تذکر این نکته که بحث ثبت نام دانش آموزان متفاوت از بحث بازگشایی مدارس است گفت: اگر بحران کرونا برطرف شده باشد تأکید ما بر آموزش های حضوری خواهد بود و اگر هم این بحران همچنان ادامه پیدا کند برای ادامه آموزش ها در بستر فضای مجازی تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی اظهارکرد: ما برای آغاز غربالگری کلاس اولی ها با سازمان آموزش و پرورش بچه ها استثنایی توافق کردیم و این کار را از اوایل خردادماه آغاز خواهیم کرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: به دلیل خالی بودن کلاس ها، تراکم تقاضا و ازدحام وجود ندارد ضمن اینکه مرکز فناوری وزارتخانه نیز کارگروهی را تشکیل داده و بستر مناسبی برای این کار فراهم شده است.

حکیم زاده با بیان اینکه بیشتر شهرهای عظیم امکان دسترسی به اینترنت و فناوری را دارند و جای نگرانی نیست، گفت: برای مناطق دوردست که ممکن است فاقد امکانات فناوری باشند از ستاد ملی کرونا مجوز گرفتیم تا امکان برگزاری حضوری کلاسها با جمعیت کم وجود داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه خانواده ها درخصوص ثبت نام هیچ عجله و نگرانی نداشته باشند، گفت: سال جاری بازه زمانی برای ثبت نام وسیع تر است و همه کوشش آموزش و پرورش هم این خواهد بود که حفظ سلامتی و شرایط ایمن برای ثبت نام در اولویت نخست باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 788

به "زمان شروع غربالگری کلاس اولی ها اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان شروع غربالگری کلاس اولی ها اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید