سابقه قاضی مورد نظر ترامپ در رای به نفع خشونت پلیس و نیروهای امنیتی

به گزارش گیلاسفا، خبرگزاری خبرنگاران- بررسی های رویترز نشان داده گزینه پیشنهادی ترامپ برای پُست خالی دیوان عالی در سه سال حضورش به عنوان قاضی دادگاه تجدیدنظر به طور مداوم به نفع پلیس و زندان بانانی که متهم به استفاده از زور بیش از حد بوده اند، رای داده است.

سابقه قاضی مورد نظر ترامپ در رای به نفع خشونت پلیس و نیروهای امنیتی

به گزارش خبرنگاران،بررسی های خبرگزاری رویترز نشان داده ایمی کانی بارت گزینه پیشنهادی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای پُست خالی دیوان عالی در سه سال حضورش به عنوان قاضی دادگاه تجدیدنظر به طور مداوم از پلیس و زندان بانانی که متهم به استفاده از زور بیش از حد بوده اند، حمایت کرده است.

بنابر این گزارش، بارت که سومین نامزد معرفی شده برای دیوان عالی از سوی ترامپ است، نظراتی را نوشته یا بخشی از هیات های متشکل از سه قاضی بوده که در 11 مورد از 12 پرونده که در آن ها مجری قانون به استفاه از زور بیش از حد در نقض قانون اساسی آمریکا متهم بوده، به نفع مدعی علیه رای داده است.

این در حالی است که بعد از قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکا به دست پلیس سفیدپوست این کشور به دلیل استفاده از خشونت و زور بیش از حد، که تنها یک مورد از قتل های سریالی سیاه پوستان به دست پلیس آمریکاست، مدافعان حقوق مدنی این قتل را تاییدی بر تعصب نژادی در نظام عدالت کیفری این کشور خواندند و در اعتراضات به این قتل خواستار اصلاح آن شدند.

کریستین کلارک رئیس کمیته وکلای حقوق مدنی تحت قانون که مخالف تایید بارت است، در این خصوص گفت سابقه او نشان می دهد متمایل به جانبداری از مجریان قانون در زمینه پرونده های استفاده از زور بیش از حد است.

در حالی که دموکرات ها با بر گزاری جلسه رأی گیری تأیید ایمی کانی بارت مخالفت کرده اند، منابع خبری گزارش کرده اند که کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا نامزدی وی را به اتفاق آرا تأیید کرده است. کمیته قضایی مجلس سنا با دوازده رأی موافق و صفر رأی مخالف نامزدی ایمی کانی بارت را تأیید کرد تا رأی گیری نهایی برای ورود وی به دیوان عالی را به مجلس سنا بسپارند. مجلس سنا قرار است رأی گیری نهایی در این خصوص را فردا دوشنبه برگزار کند.

دونالد ترامپ اوایل مهر ماه بارت را به عنوان نامزد جانشینی راث بیدر گینسبرگ قاضی فوت شده در دیوان عالی آمریکا معرفی کرد.

دیوان عالی آمریکا بالاترین مرجع حل اختلاف در آمریکاست و تصمیم گیری نهایی در موارد بروز اختلاف بین دولت و کنگره نیز بر عهده این نهاد است. عضویت در هیات قضات دیوان عالی آمریکا مادام العمر است و تغییر در ترکیب این هیئت می تواند سال ها بر شرایط موازنه قوا در این کشور اثرگذار باشد.

به همین دلیل دموکرات ها معتقدند جانشین قاضی متوفی را باید رئیس جمهور جدید آمریکا تعیین کند. اما ترامپ که بر روی تشکیل اکثریت قاطع جمهوری خواه در دیوان عالی که همه شکایات احتمالی انتخاباتی به آن ختم می شود، به عنوان برگ برنده حساب کرده، در پاسخ به سوالی درباره دلایلش برای تعیین سریع جایگزین قاضی گینسبرگ انگیزه انتخاباتی خود را پنهان نکرد و گفت که به نظر او کار انتخابات به دیوان عالی کشیده خواهد شد و به همین دلیل خیلی مهم است که این کرسی برای حضور 9 قاضی در دیوان عالی پر شود.

بنابر گزارش ها، امتناع ترامپ از تعهد به تحویل مسالمت آمیز قدرت در صورت شکست در انتخابات، در کنار ابراز تمایلش در ماه ژوئن برای استناد به قانون شورش 1807 و فرستادن نیرو به خیابان های آمریکا برای سرکوب اعتراضات در پی قتل فلوید، باعث اضطراب شدید سران ارتش و وزارت دفاع آمریکا شده است.

مهمترین نگرانی آنها این است که آیا دونالد ترامپ به عنوان فرمانده کل نیروهای نظامی این کشور که دستورش برای این نیروها لازم الاجراست، به آن ها دستور دهد که به ناآرامی های احتمالی بعد از انتخابات وارد شوند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 283

به "سابقه قاضی مورد نظر ترامپ در رای به نفع خشونت پلیس و نیروهای امنیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سابقه قاضی مورد نظر ترامپ در رای به نفع خشونت پلیس و نیروهای امنیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید