سازمان انرژی اتمی ملزم به بهره برداری از کارخانه فراوری اورانیوم فلزی می گردد

به گزارش گیلاسفا، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بر اساس مواد مصوب در کمیسیون، سازمان انرژی اتمی ملزم به بهره برداری از کارخانه فراوری اورانیوم فلزی و طراحی یک رآکتور 40 مگاواتی آب سنگین در مکان مناسب می گردد.

سازمان انرژی اتمی ملزم به بهره برداری از کارخانه فراوری اورانیوم فلزی می گردد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران، ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با فارس در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش گفت: جلسه با لحاظ شرایط کرونایی و محدودیت ها تشکیل شد و رسیدگی به طرح یک فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در دستور کار نهاده شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی و مسئولانی از مرکز پژوهش های مجلس نیز در این نشست حضور داشتند، اضافه نمود: کلیات این طرح و سه ماده در جلسات قبل تصویب شده بود و امروز 2 ماده دیگر از این طرح به تصویب رسید، رسیدگی به سایر بندها در جلسات آینده ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: بر اساس ماده چهار مصوب این طرح در کمیسیون، سازمان انرژی اتمی ملزم به بهره برداری از کارخانه فراوری اورانیوم فلزی شد و طبق ماده پنج مصوب، سازمان انرژی اتمی به نمایندگی از دولت موظف شد تا نسبت به طراحی یک راکتور 40 مگاواتی آب سنگین در مکان مناسب اقدام کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 336

به "سازمان انرژی اتمی ملزم به بهره برداری از کارخانه فراوری اورانیوم فلزی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان انرژی اتمی ملزم به بهره برداری از کارخانه فراوری اورانیوم فلزی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید