سرمایه سرخابی ها برای خصوصی سازی تعیین شد

به گزارش گیلاسفا، خبرنگاران : عضو هیأت عامل و معاون سازمان خصوصی سازی گفت:بحث اصلاح ساختار اقتصادی و زیان انباشته قابل توجهی که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس داشتند، مسیرش را با افزایش سرمایه به وسیله آورده غیرنقدی دولت ادامه داد.

سرمایه سرخابی ها برای خصوصی سازی تعیین شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، ابوالقاسم شمس جامخانه،در مورد عرضه سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فرابورس گفت: پیرو جلسات مختلفی که در وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی برگزار گردید و اجرای مصوبه ای که هیأت واگذاری 18/1/99 تکلیف نموده بود، واگذاری این دو شرکت طبق الزامات اصل 44 به وسیله واگذاری از بازار سرمایه، بورس یا فرابورس بایستی آنالیز گردد و در نهایت واگذاری صورت بگیرد.خوشبختانه بحث اصلاح ساختار اقتصادی که دنبالش بودیم و زیان انباشته قابل توجهی که این دو باشگاه داشتند، مسیرش را با افزایش سرمایه به وسیله آورده غیرنقدی دولت به خوبی ادامه داد.

وی ادامه داد: افزایش سرمایه به وسیله دو مجموعه ورزشی درفشی فر و شهدای گمنام برای پرسپولیس و شهید مرغوبکار و کمپ حجازی برای استقلال محقق شد و اکنون سرمایه پرسپولیس هفتصد و یک میلیارد تومان شده و اساسنامه آن به زودی انشالله ثبت می گردد. بر اساس مجمع عمومی فوق العاده ای که روز گذشته برگزار گردید، سرمایه استقلال هم از ده میلیون تومان به هفتصد و نوزده میلیارد تومان می رسد. این اقدامی بود که باید صورت می گرفت.

معاون خصوصی سازی در تبادل نظر با رادیو ورزش، توضیح داد: در جلسه آینده هیأت واگذاری انشاالله اساسنامه استقلال که از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل می گردد، افزایش سرمایه شرکت از ده میلیون تومان به هفتصد و نوزده میلیارد تومان مصوب و متعاقباً به ثبت شرکت ها ارسال می گردد. مجمع صورت های اقتصادی 31/3/99 پرسپولیس چهارشنبه هفته گذشته برگزار گردید و امروز مجمع عادی سالیانه شرکت استقلال برای صورت های اقتصادی 31/4/99 برگزار گردید.

وی اعلام نمود: به موازات این اقدامات مشاور پذیرش دو شرکت، کارهای خود را پیش می برند. مشاور پذیرش پرسپولیس اقدامات خوبی انجام داد. امیدنامه ها تکمیل شده و بودجه سنوات آینده و سایر الزامات پذیرش در فرابورس صورت گرفته است. نهایتاً تا آخر این هفته اطلاعات در سامانه فرابورس بارگذاری می گردد. انشالله اگر هیأت پذیرش مصوب کند، کارهای پرسپولیس نهایی می گردد.

شمس جامخانه ادامه داد: استقلال با تأخیر کار خود را شروع نموده و انتظار داریم که مشاور پذیرش آن تا آخر هفته بعد اطلاعات را برای فرابورس ارسال کند و دو، سه هفته آینده هیأت پذیرش راجع به پذیرش استقلال تصمیم گیری می نماید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 553

به "سرمایه سرخابی ها برای خصوصی سازی تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه سرخابی ها برای خصوصی سازی تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید