فرستاده رئیس جمهور کشورمان وارد ایروان شد

به گزارش گیلاسفا، خبرگزاری خبرنگاران- عراقچی در بدو ورود به ارمنستان گفت مذاکرات بسیار مفیدی در باکو و مسکو داشتیم و قرار است با مقامات ارمنستانی هم درخصوص یافتن راه حلی برای صلح مذاکره کنیم.

فرستاده رئیس جمهور کشورمان وارد ایروان شد

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، عباس عراقچی فرستاده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران پس از ملاقات و رایزنی با مقامات جمهوری آذربایجان و روسیه دیروز وارد ایروان پایتخت ارمنستان شد.

عراقچی در بدو ورود به ایروان گفت: مذاکرات بسیار فشرده و مفیدی در باکو و مسکو داشتیم و قرار است با مقامات ارمنستانی هم درخصوص یافتن راه حلی برای صلح مذاکره کنیم.

وی اضافه نمود: اکنون زمان بسیار حساسی است و هرچه سریعتر باید برای برقراری صلح تصمیم گیری و راستای برای صلح باز گردد.

عراقچی اضافه نمود: شمار تلفات در حال بالا رفتن و این مایه تاسف است. تصور ما بر این است که هرچه سریعتر راستا باید برای صلح باز گردد و پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران می تواند این راستا را باز کند.

عراقچی در ادامه گفت: ایران در همسایگی با هر دو کشور جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان است و از هر دو کشور اتباعی در ایران در صلح و آرامش در کنار هموطنان ایرانی زندگی می نمایند و موضع ما همیشه موضع متوازن و متعادلی بوده است.

فرستاده ویژه رئیس جمهور گفت: در این بحران ما به یک سری اصول بین المللی معتقد و پایبند هستیم. حسن نیت و ظرفیتی که ایران دارد می تواند در راستا صلح بکار گرفته گردد، بخصوص برای یک صلح پایدار.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، عراقچی گفت: ابتکار جمهوری اسلامی ایران یک صلح پایدار در منطقه را هدف قرار می دهد و امیدوارم به این هدف بتوانیم برسیم چون معتقدیم جمهوری اسلامی ایران ظرفیت های لازم را برای این کار با همکاری دیگر کشورها دارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 225

به "فرستاده رئیس جمهور کشورمان وارد ایروان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرستاده رئیس جمهور کشورمان وارد ایروان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید