فوتسال ملی حفاری در سراشیبی سقوط

به گزارش گیلاسفا، خبرنگاران/خوزستان تیم فوتسال ملی حفاری که در سال های گذشته در فوتسال ایران یک برند بود، در دو فصل اخیر لیگ برتر در حد و اندازه های خود ظاهر نشده است.

فوتسال ملی حفاری در سراشیبی سقوط

تیم فوتسال ملی حفاری اهواز با سهمیه اهدایی تیم یاران شهید فرهادی اهواز، کار خود را از اواسط دهه 80 در لیگ دسته 2 کشور با راهنمایی حیدر فرهادی شروع کرد. این تیم در سال 85 نیز با اتکا به نیروهای بومی پیروز شد به لیگ یک کشور راه پیدا کند و سپس در سال 86 مجوز حضور در لیگ برتر را به دست آورد. ملی حفاری که از همان سال های ابتدایی حضور در فوتسال توانست خود را به عنوان یکی از تیم های مطرح در این رشته معرفی کند، در سال دوم حضور در لیگ برتر عنوان سومی را به دست آورد. حفاری در تمام سال های حضور خود در سطح اول فوتسال کشور اگرچه تنها برای 2 بار عنوان سومی را به دست آورد اما همواره با ارائه بازی های قدرتمند و تماشایی، جزو قدرت های فوتسال ایران بوده است، هر چند در دو فصل اخیر عملکرد این تیم به دلایلی تحت تاثیر قرار گرفته و حفاری عملکردی ناامیدنماینده و دور از انتظار داشته است.

به گزارش خبرنگاران، ملی حفاری که از همان سال های ابتدایی ورود به فوتسال، توانست خود را به عنوان یکی از قدرت های فوتسال کشور معرفی کند، بازیکنان و مربیان خوبی را به خود دیده است و اگرچه در این سال ها نتوانسته قهرمان لیگ برتر گردد اما همواره جزو تیم هایی بوده است که سایر تیم ها روی آن حساب ویژه باز می کردند و به نوعی از مصاف با حفاری ترس داشتند. اما بر خلاف اقتدار سال های گذشته این تیم، حفاری به ویژه در دو فصل اخیر، روزهای پرتلاطم و پرچالشی را می گذراند و نه تنها بازی های خوبی به نمایش نمی گذارد، بلکه به نوعی زنگ تفریح رقبای سخت و آسان شده است.

در پی همین نتایج ضعیف و بی هدفی که در تیم فوتسال ملی حفاری دیده می گردد، این تیم در فصل گذشته لیگ برتر با بازی هایی ضعیف، به سختی توانست جزو هشت تیم صعودنماینده به مرحله پلی آف باشد و در حالی که همگان منتظر بودند، حفاری برای فصل جاری لیگ برتر با تیمی قدرتمند و در حد قهرمانی پا به مسابقات بگذارد، این تیم در سه بازی ابتدایی لیگ، عملکردی بسیار ناامیدنماینده تر از قبل داشته است و این عملکرد نشان می دهد، در راستا این تیم هیچ تغییری برای حرکت رو به پیشرفت ایجاد نشده است.

البته نتایج دور از انتظار ملی حفاری بی دلیل هم نبوده است؛ کمبود بودجه و عدم تسویه حساب بازیکنان بعد از حدود 11 ماه، عدم پرداخت قرارداد جدید بازیکنان تا اینجای فصل جاری، نداشتن زمین تمرین مناسب و تمرین در سالن غیر استاندارد، عدم شارژ روانی بازیکنان بعد از همان بردهای محدود، سفرهای همراه با مسائل تیم و... از جمله دلایل شرایط بد دو فصل اخیر تیم فوتسال ملی حفاری به شمار می رود. ناگفته نماند آنقدر باشگاه ملی حفاری در پرداختی به بازیکنان خود تعلل داشته است که بازیکنان این تیم برای فصل جاری حتی از خرید کفش های مناسب برای بازی در سالن، عاجز بوده اند. فاجعه ای که در سطح اول لیگ برتر فوتسال کشور خنده دار و شبیه به طنز است.

با وجود شرایطی که ملی حفاری در دو فصل اخیر داشته و روزهایی که با سردرگمی برای تیم مدعی سابق در لیگ برتر در حال گذر است، فکری به حال بهتر شدن شرایط تیم و آسیب شناسی دلایل این نتایج ضعیف نشده است و به نظر می آید که فوتسال آقایان باشگاه ملی حفاری در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.

البته مدیریت باشگاه که گویا مشکل این نتایج را فنی دیده است، روز گذشته در حکمی حیدر فرهادی سرمربی سابق تیم فوتسال حفاری را به عنوان مدیرفنی تیم های فوتسال این باشگاه منصوب کرد. اقدامی که فصل گذشته نیز وقتی یعقوب مراقی سرمربی تیم بود، باشگاه انجام داد و کیاوش علاسوند سرمربی فعلی تیم را به عنوان مدیرفنی انتخاب کرد تا فرایند نتیجه گیری بهتر گردد. هر چند این انتخاب ها تا به امروز گره گشای گره کور مسائل حفاری نبوده و به نظر می آید عمق مسائل بیش از این است.

این که سال به سال شرایط تیم فوتسال ملی حفاری وخیم تر می گردد اما هیچ کسی به این مساله نمی پردازد و مسئولان باشگاه و تیم تنها به این فکر هستند که هر طور شده به پلی آف برسند و بعد هم در همان بازی های ابتدایی حذف شوند؛ چاره کار نیست و شاید اگر مدیریت بهتری در تیم و بعد فنی آن صورت بگیرید و باشگاه نیز دنبال آسیب شناسی مسائل با حضور بزرگان این رشته باشد، حفاری از این روزهای نا به سامان رها گردد.

مسئولان باشگاه و تیم نیز باید در همین هفته های ابتدایی لیگ فکری به حال این نتایج ضعیف نمایند تا مبادا بیش از این، شان باشگاه حفاری که زمانی در فوتسال ایران خود را به عنوان یک برند معرفی نموده بود، زیر سوال برود. سال ها است که مردم خوزستان از باشگاه ملی حفاری در فوتسال آقایان همچون فوتسال بانوان این باشگاه قهرمانی می خواهند، خواسته ای که باید در جهت تحقق هر چه سریع تر آن اقدام گردد.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی حفاری در سه هفته ابتدایی لیگ، بدون امتیاز در قعر جدول گروه دوم قرار گرفته است. این در حالی است که اهورای بهبهان دیگر نماینده خوزستان که عمر زیادی از حضور این تیم در سطح اول فوتسال کشور نمی گذرد، با شش امتیاز و اختلاف یک امتیازی در رده سوم گروه اول قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 579

به "فوتسال ملی حفاری در سراشیبی سقوط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتسال ملی حفاری در سراشیبی سقوط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید