ممنوعیت فصلی واردات برنج لغو شد

به گزارش مجله گیلاسفا، بر اساس اظهارات معاون فنی گمرک، با پیگیری های اجرا شده و با توجه به انتها فصل برداشت برنج، وزارت جهاد کشاورزی نسبت به لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج اقدام کرد.

ممنوعیت فصلی واردات برنج لغو شد

مهرداد جمال ارونقی توضیح داد: با توجه به پایان فصل برداشت برنج، نامطلوب بودن فضای نگهداری محموله های برنج وارد شده به بنادر و گمرکات کشور، جلوگیری از فساد احتمالی کالا و به منظور ایجاد تعادل و ثبات در بازار، وزارت جهاد کشاورزی لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج را به وزارت صنعت، معدن و تجارت و دیگر مراجع ذیربط ابلاغ کرد.

ارونقی گفت: با این اقدام، وارد نمایندگان برنج می توانند از امروز به ترخیص محموله های برنج موجود در گمرکات کشور با رعایت مقررات مربوط اقدام نمایند.

معاون فنی گمرک ادامه داد: با توجه به آنالیز های صورت پذیرفته و با توجه به برطرف ممنوعیت فصلی واردات برنج، 15 هزار تن برنج وارداتی که قبل از ممنوعیت فصلی واردات به گمرکات وارد شده بود از امروز امکان ترخیص دارد ضمن اینکه 85 هزار تن از محموله های برنج وارد شده به بنادر و گمرکات در بازه ممنوعیت فصلی برنج نیز قابلیت ترخیص از گمرکات کشور را خواهد داشت.

در چند روز گذشته گمرک جمهوری اسلامی ایران با انعکاس موضوع رسوب برنج در گمرکات کشور از مراجع نظارتی و وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت درخواست نموده بود تا نسبت به لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج، اقدام نمایند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1075

به "ممنوعیت فصلی واردات برنج لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت فصلی واردات برنج لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید