نماینده دادستان خواستار قصاص ح- ص رپر معروف شد

به گزارش گیلاسفا، در آذرماه امسال بازپرس جنایی تهران، ح- ص رپر معروف را در مرگ ناپدری اش مجرم شناخت و برای وی به اتهام قتل عمد کیفرخواست صادر کرد تا این پرونده جنجالی برای محاکمه به دادگاه کیفری فرستاده شود.

نماینده دادستان خواستار قصاص ح- ص رپر معروف شد

به گزارش ایلنا، در روز 24 مرداد سال 96 ح- ص با ناپدری 66 ساله اش به نام هوشنگ درگیر شد، اما چند روز پس از این درگیری مرد سالخورده در بیمارستان جان باخت. متهم پس از دستگیری منکر قتل شد، ولی درگیری را قبول کرد و گفت: روز حادثه با مقتول بحثم شد و یک گلدان برداشتم و به دیوار کوبیدم تا او را بترسانم. بعد به سمتش رفتم و ضربه ای به صورتش زدم. همسایه ها با شنیدن صدای دعوا مقابل خانه ما آمدند و در نهایت دعوا پایان یافت.

او گفت: آن روز همراه مادرم از خانه خارج شدیم، اما گویا 2 ساعت بعد ناپدری ام دچار حالت تهوع و به بیمارستان منتقل شده و پس از 4 روز جان باخت.

خواننده معروف با دستور قاضی جنایی بازداشت و راهی زندان شد، اما در سال 97 با قرار وثیقه 6 میلیارد ریالی آزاد شد. در بررسی مجدد این پرونده بازپرس جنایی تهران با توجه به بند پ ماده290 قانون مجازات اسلامی که اشاره می کند، اگر عمل متهم نوعا کشنده نباشد، اما آگاهی داشته باشد که فرد بیمار است و ممکن است حتی با یک سیلی هم جانش را از دست بدهد و با این آگاهی به فرد بیمار آسیب بزند مرتکب قتل عمد شده است، رپر معروف را در مرگ ناپدری اش مجرم شناخته و برای وی به اتهام مباشرت در قتل عمدی کیفرخواست صادر کرد و به این ترتیب پرونده به زودی به دادگاه کیفری فرستاده خواهد شد تا رپر معروف پای میز محاکمه برود.

امروز شنبه 16 اسفند 1399 جلسه رسیدگی به پرونده ح- ص به اتهام قتل عمد با حضور هیات قضایی، نماینده دادستان، پسر مقتول و وکلای وی، متهم، مادرش و وکلای آن ها در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان ساعت 9:50 صبح آغاز شد.

در ابتدای این جلسه اختیاری نماینده دادستان کیفرخواست این پرونده را قرائت کرد و گفت: متهم ح- ص متولد 18 مرداد سال 1372 در تهران دارای مدرک دیپلم و خواننده زیرزمینی رپ است.

وی با اشاره به اینکه متهم از نظر جسمانی سالم و واجد قوه تمیز است، شرح داد: براساس این کیفرخواست متهم در تاریخ 24 مرداد سال 96 با ناپدری خود درگیر شده و متوفی چند روز پس از درگیری در بیمارستان جان خود را از دست می دهد. از آن تاریخ متهم در بازداشت موقت بوده و در 6 خرداد ماه سال 97 متعاقب اعتراض متهم و وکلای وی به قراربازداشت موقت دادگاه این اعتراض را پذیرفته و متهم با قرار وثیقه 6 میلیارد ریالی آزاد می شود.

نماینده دادستان در ادامه قرائت این کیفرخواست شرح داد: متهم در ابتدای این پرونده در اعترافات خود اظهار کرده بود که متوفی به بیماری هپاتیت سی و دیابت، مبتلاست، اما در ادامه از بیماری متوفی اظهار بی اطلاعی کرده است. همچنین 9 کمیسیون پزشکی تشکیل شده است که در هر جلسه پزشکانی غیر از اعضای کمیسیون نیز در جلسه حضور داشته اند و در نهایت کمیسیون 11 نفره که تشکیل شده، که استفاده از دارو در مرگ متوفی را کم تاثیر دانسته و در نهایت کمیسیون پزشکی علت فوت متوفی را خون ریزی مغزی ناشی از اصابت جسم سخت اعلام می کند.

اختیاری همچنین با اشاره به اظهارات متعدد شهود گفت: در این پرونده اظهارات همسایه و دو دختر، مامور نیروی انتظامی و دوست متوفی و همسر وی که مادر متهم نیز است اخذ شده است که باید بگویم اظهارات شهود مربوط به پایان درگیری است و اظهارات مادر متهم نیز به دلیل رابطه نسبی با متهم و همچنین شکایت پسر متوفی از وی، جریان را به سمت پسرش می کشاند.

نماینده دادستان در پایان قرائت کیفرخواست شرح داد: با توجه به انگیزه متهم به دلیل انتقام جویی و علم و اطلاع کامل وی از بیماری ناپدری، ارتکاب قتل عمدی محرز شده و اولیای دم تقاضای قصاص متهم را دارند لذا با توجه به درخواست اولیای دم صدور حکم قصاص را از دادگاه خواستارم.

در پایان قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان مستشار شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان گفت: با توجه به اینکه از ساعت 9:50 تا 12:20 قرائت کیفرخواست طول کشیده است، شرایط برای اخذ اظهارات شکات و اولیای دم و وکلای آن ها و همچنین صحبت های متهم و وکلای وی نیست و دادگاه به جلسه بعد موکول می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 708

به "نماینده دادستان خواستار قصاص ح- ص رپر معروف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده دادستان خواستار قصاص ح- ص رپر معروف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید