هشدار خواهر رهبر کره شمالی به همسایه جنوبی

به گزارش مجله گیلاسفا، خواهر رهبر کره شمالی با انتقاد از اینکه کره جنوبی نتوانسته است از پخش اعلامیه های ضد پیونگ یانگ که هفته گذشته توسط یک گروه مخالف کره شمالی در داخل خاک کره جنوبی به پرواز در آمد جلوگیری کند انتقاد کرد و این اقدام را تحریک غیرقابل تحمل خواند و نسبت به اقدام متقابل هشدار داد.

هشدار خواهر رهبر کره شمالی به همسایه جنوبی

از خبرگزاری مرکزی کره شمالی، کیم یو جونگ روز یکشنبه در بیانیه ای با اشاره به اینکه دولت کره جنوبی دوباره اقدامات بی پروا را متوقف نکرده است از این موضوع اظهار نارضایتی کرد.

کیم در این بیانیه آورده است: پناهجویان کره شمالی در سئول، اخیراً اعلامیه هایی را علیه کره شمالی منتشر کرده اند این یک تحریک غیرقابل تحمل علیه پیونگ یانگ است با این حال، مقامات کره جنوبی بار دیگر این اقدامات بی پروای متجاوزان را متوقف نکردند و به آنها چراغ سبز نشان دادند.

وی گفت: نارضایتی را نمی توان برای چنین اقدامات ناپسندی پنهان کرد ما مانورهایی را که زباله های انسانی در جنوب انجام داده اند تحریک جدی علیه دولت خود می دانیم و اقدامات مربوطه را دنبال خواهیم کرد ما دیگر نمی توانیم یک تماشاگر باقی بمانیم.

با این حال، او جزئیات بیشتری در مورد واکنش کره شمالی به این اقدام بیان نکرد.

روز جمعه گروهی از پناه جویان کره شمالی در سئول که عنوان مبارزان کره شمالی آزاد را برای خود برگزیده اند به رهبری پارک سنگ هک یک پناه جوی کره شمالی ادعا کرد که 10 بالون بزرگ حامل 500 هزار جزوه به همراه 500 کتابچه و پنج هزار اسکناس یک دلاری آمریکایی را از مناطق مرزی ناشناس به سمت کره شمالی به پرواز در آورده اند.

این نخستین مورد در نوع خود از زمان اعمال ممنوعیت انتشار اعلامیه های ضد کره شمالی توسط دولت سئول در اواخر ماه مارس است.

این ممنوعیت چند ماه پس از منفجر شدن دفتر رابط بین کره ای در شهر مرزی کائه سونگ توسط کره شمالی به عنوان نمادی از ذوب شدن روابط بین کره ای صورت گرفت.

دولت کره جنوبی گفته است که این ممنوعیت برای محافظت از جان و امنیت ساکنان مناطق مرزی ضروری است زیرا این نوع اعلامیه ها اغلب رهبران کره شمالی را زیر سئوال می برد و پیونگ یانگ را تحریک می کند.

ساعاتی پس از بیانیه کره شمالی، وزارت وحدت کره جنوبی که به مسایل بین مرزی می پردازد از همه طرف ها از جمله کره شمالی با وعده تلاش های مستمر برای ایجاد صلح و پیشبرد روابط بین کره ای، خواست از اقداماتی که می تواند تنش ها را در اطراف شبه جزیره کره افزایش دهد خودداری کند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 819

به "هشدار خواهر رهبر کره شمالی به همسایه جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار خواهر رهبر کره شمالی به همسایه جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید