ویروس کرونا؛ چه اقداماتی انجام دهیم تا در هواپیما بیمار نشویم؟

به گزارش گیلاسفا، به دنبال شیوع ویروس کرونا در دنیا رعایت بعضی نکات بهداشتی هنگام سفر با هواپیما برای سلامتی افراد امری لازم و لازم است.

ویروس کرونا؛ چه اقداماتی انجام دهیم تا در هواپیما بیمار نشویم؟

به گزارش خبرنگار همه می دانیم ویروس کرونا مدتی است که تمامی سطح کره زمین را فراگرفته و افراد زیادی از ترس ابتلا به این بیماری خانه نشین شده اند، اما بعضی افراد با رعایت پروتکل های بهداشتی برای انجام امور روزانه زندگی خود از خانه خارج می شوند.

سازمان جهانی بهداشت توصیه می نماید تا حد امکان در خانه بمانیم و فقط در موارد ضروری در خیابان ها تردد کنیم. اما با این حال بعضی افراد مجبور به انجام مسافرت های ضروری با هواپیما می شوند که باید برای حفظ سلامت خود بعضی نکات بهداشتی را رعایت نمایند.

هنگام سوار شدن به هواپیما حتما از ماسک و دستکش بهره ببرید تا به این صورت اگر ناقل بیماری بودید باعث انتشار آن نشوید و در صورتی که دیگران به ویروس مبتلا بودند سلامت شما در امان بماند. همچنین به هیچ عنوان سطوح هواپیما به خصوص جایگاه و پنجره ها را لمس نکنید و اگر ناخودآگاه این اتفاق برایتان افتاد از محول های ضدعفونی نماینده بهره ببرید.

ممکن است بعضی از مسافران هواپیما تا به امروز مسائل مربوط به کرونا را جدی نگرفته باشند و شما را در حین رعایت اصول بهداشتی مسخره نمایند، اما شما با عقل و منطق خود پیش بروید و با دیگران کاری نداشته باشید.

سازمان جهانی بهداشت طی اطلاعیه ای اظهار داشت که مهم ترین عامل پیشگیری از ابتلا به کرونا شستشوی مداوم دست ها با آب و صابون یا مایع و پرهیز از روبوسی است. در صورتی که افراد هر یک ساعت دستان خود را با آب و صابون بشویند شانس ابتلا به ویروس کرونا به شدت کاهش می یابد.

همانطور که می دانیم ویروس کرونا به وسیله تماس با اعضای صورت مانند چشم، گوش، بینی و دهان منتقل می گردد؛ بنابراین باید از لمس کردن آن ها پرهیز کنیم. متخصصان عفونی استفاده از دستکش را تنها عاملی می دانند که باعث می گردد یادمان باشد دستانمان را به صورت خود نزدیک نکنیم.

تهیه دستمال مرطوب ضدمیکروب از داروخانه ها باعث می گردد تا در مواقع ضروری و در صورت اتمام ژل های شستشو دهنده دست از این دستمال ها بهره ببرید و از خطر ابتلا به این ویروس کشنده درامان بمانید.

ژل های ضدعفونی نماینده دست تنها در مواردی توصیه می شوند که دسترسی به آب و صابون وجود نداشته باشد، در سفرهای هوایی به دلیل محدودیت در امکان شستشوی مداوم دست ها می توان از ژل ضدعفونی نماینده دست استفاده کرد.

در بحران کرونا که ویروس به راحتی و از هر طریقی منتقل می گردد، بهترین گزینه برای رفتن به مسافرت به همراه داشتن پتو و بالش خود است تا درصد قابل توجهی از احتمال ابتلا به کرونا کاهش یابد. در غیر این صورت معلوم نیست چه کسانی قبلا از پتو و بالش استفاده نموده اند و ممکن است هنگام استفاده مشترک، شما هم مبتلا شوید.

خوابیدن، استراحت کافی و مصرف مواد غذایی مغذی قبل از زمان پرواز باعث می گردد تا سیستم ایمنی بدنتان تقویت شده و در هواپیما از مصرف مواد غذایی که ممکن است ناقل ویروس باشند، در امان باشید. خواب ناکافی خستگی شما را افزایش داده و باعث می گردد به آلودگی مبتلا شوید.

نوشیدن آب کافی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل ویروس کرونا می گردد. متخصصان تغذیه و عفونی مدعی هستند که نوشیدن بیش از حد مایعاتی مانند آب، چای، قهوه، غذا های آبکی و ... نه تنها تاثیری در پیبشگیری از ابتلا به کرونا ندارند، بلکه ممکن است شانس ابتلای افراد به آلودگی را افزایش دهند.

سفر به مناطق آلوده سبب انتقال ویروس کرونا می گردد

برای قطع زنجیره انتقال کرونا، سفر نکنید

چرا کرونا در سفر خطرناک تر می گردد؟

مسافرت نروید/خطر در کمین خانواده هاست

خطر عود اپیدمی کرونا با مسافرت آزادانه مردم/ از تجربه کشورهای پیروز در کنترل ویروس استفاده کنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 15

به "ویروس کرونا؛ چه اقداماتی انجام دهیم تا در هواپیما بیمار نشویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ چه اقداماتی انجام دهیم تا در هواپیما بیمار نشویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید