چگونه مشمولین دریافت یارانه معیشتی شناسایی می شوند

به گزارش گیلاسفا، تهران (پانا) - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال طرح بعضی سوالات از سوی شهروندان در ملاقات مسئولان یا به وسیله رسانه ها در مورد عدم دریافت بسته حمایت معیشتی کرونایی توضیحاتی را ارائه کرد.

چگونه مشمولین دریافت یارانه معیشتی شناسایی می شوند

به گزارش مهر، به دنبال طرح بعضی سوالات از سوی شهروندان در ملاقات مسئولان یا به وسیله رسانه ها در مورد عدم دریافت بسته حمایت معیشتی کرونایی به رغم داشتن شرایط، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآوری نکات ذیل را ضروری می داند:

اطلاعیه, وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی, یارانه معیشتی

الف) در موضوع بسته معیشتی اعم از ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با کرونا یا طرح نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صرفاً مسئول شناسایی مشمولین است و پرداخت برعهده این وزارتخانه نیست. از اهالی محترم رسانه درخواست می گردد نسبت به اطلاع رسانی وظایف تفکیک شده هر دستگاه در موضوع بسته حمایت معیشتی کرونایی به نحو مقتضی اقدام نمایند تا فرایند پیگیری شهروندان از دستگاه های مربوطه تسهیل گردد.

ب) همانطور که پیش از این نیز اعلام شد؛ فرایند شناسایی افراد مشمول بسته حمایت معیشتی بر اساس داده های تجمیع شده پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان صورت می گیرد که از تجمیع بیش از 50 منبع داده ای معتبر در کشور تشکیل شده است، از این رو امکان بروز خطا در شناسایی افراد بسیار اندک است.

ج) برای راستی آزمایی این فرایند، جلب اعتماد و اطمینان بخشی به مردم عزیز کشورمان و شفافیت بیشتر که محور اصلی همه فعالیت های این وزارتخانه است، رسانه ها می توانند 10 کدملی شهروندانی که به هر شکل اعلام نموده اند واجد هستند اما بسته حمایت معیشتی کرونایی را دریافت نمی نمایند به رابط این مرکز با آن رسانه ارسال نمایند تا پس از آنالیز، علت عدم مشمول بودن افراد، در کوتاه ترین زمان ممکن اعلام گردد.

همچنین این مرکز آمادگی دارد در نشستی با نمایندگان رسانه ها نسبت به فرایند شناسایی مشمولان اقدام کند.

از همکاری و همراهی همه اهالی رسانه و خبرنگاران سخت کوش در اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی نسبت به این اقدام مهم دولت صمیمانه سپاسگزاریم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 527

به "چگونه مشمولین دریافت یارانه معیشتی شناسایی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه مشمولین دریافت یارانه معیشتی شناسایی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید