گل محمدی: از همین الان می گویم که من نیستم!

به گزارش مجله گیلاسفا، سرمربی پرسپولیس در نهایت ترجیح داد به سکوت خود در قبال اتفاقات حاشیه ای این تیم واکنش روشنی نشان دهد و پاسخ حواشی را داد.

گل محمدی: از همین الان می گویم که من نیستم!

به گزارش خبرنگاران، ورزش سه نوشت: یحیی گل محمدی با توجه به مسائل و حواشی شکل گرفته در این تیم به سیم آخر زد و گلایه های خود را بابت شرایط شکل گرفته مطرح کرده است. از شایعات مربوط به درخواست جدایی سیدجلال حسینی تا حضور کریم باقری در تیم ملی و البته موضوع مربوط به اختلاف مدیریتی این باشگاه که به زعم او می تواند باعث فروپاشی تیم قهرمان شود.

در ادامه این گفتگو را می توانید بخوانید.

شرایط تیم بعد از تعطیلی به چه شکل است. دو پیروزی مناسب در راه قهرمانی دوباره به دست آوردید و البته در نیمه اول دیدار با شاهین بازی پرانتقادی داشتید.

شرایط ما از نظر جدولی خیلی خوب است. با اختلاف صدر جدول را در اختیار داریم و با این که 6-5 بازیکن را در اختیار نداریم اما یک قالب خوب تعریف کردیم که هر کدام از بچه های جوان و باتجربه وقتی در این قالب قرار می گیرند می توانند توانایی خود را نشان دهند. با غیبت 6-5 بازیکن هم دیگر بازیکنان به وظایف خود در تیم آشنا هستند و هر کس که در تیم قرار می گیرد به خوبی کار را دنبال می کند. تیم ما بردن را بلد است. آنها 4 سال است که در جهت قهرمانی هستند و شخصیت و فرهنگ برد در آنها نهادینه شده و کمک کرد. انگیزه بازیکنان و خواست آنها در کنار تلاش برای موفقیت مثال زدنی است و بچه ها اصلی ترین دلیل برد و موفقیت هستند و بابت این موضوع شاد هستم.

با اختلاف 12 امتیازی در فاصله هفت هفته به سرانجام فصل باید سند قهرمانی پرسپولیس زده شود؟

روی کاغذ بخواهیم حساب و کتاب کنیم شاید قهرمان باشیم اما فوتبال است و زیر و روی آن مشخص نیست. همیشه اتفاقات غیر قابل پیش بینی زیاد افتاده است. این که اولین شانس قهرمانی هستیم شکی نیست و همه به آن اعتقاد دارند. اما تا زمانی که امتیازات لازم را کسب نکنیم و جام را بالای سر نبردیم نباید تمرکز را از دست بدهیم. باید پرتلاش در تمرین و مسابقات حاضر شویم و به دنبال این هدف باشیم.

سوال اصلی از شما درباره سیدجلال حسینی است. کاپیتان پرسپولیس این روزها در متن انواع حواشی و شایعات واقع شده است و این که نیمکت نشین شده و شاید جایی در ترکیب فصل بعد نداشته باشد. خودتان در این باره توضیح می دهید.

اولا این که سیدجلال چند هفته ای مصدوم و از شرایط دور بود. الان هم دو بازی بیشتر نکردیم. قبل از کرونا او در تیم بازی می کرد و مسئله ای هم نبود. من تعجب می کنم و متاسف هستم از آدم هایی که دنبال حاشیه در تیم ما می گردند. متاسفانه بیشتر این افراد خودی هستند و ما ضربه می خوریم. نمی دانم چرا این شایعات را شکل می دهند. سید چندین سال برای تیم زحمت کشیده و امسال هم در تمرین خوب و باانگیزه کار می کند و به نظرم ستون تیم است. بعنوان کاپیتان تیم می توان کاملا روی او حساب کرد و بازیکنان را باانگیزه حفظ می کند و مشکل گشای مسائل است. در تیم و زمین می جنگد و من واقعا از او راضی هستم. این که بعد از گذشت دو بازی این حرف ها و شایعات شکل بگیرد واقعا جای تعجب و البته تاسف دارد. نمی دانم چه باید بگویم اما از هواداران می خواهم گوش به این حرف ها ندهند و تمام این حرف ها زاییده افکار منفی و مریض بعضی افراد است. سید عزیز ماست و حتی اگر خودش هم بخواهد فصل آینده خداحافظی کند خودم جلویش را می گیرم و اجازه این کار را به او نمی دهم. او بازیکن تاثیرگذار ما از نظر روحی و فنی است.

در خصوص کریم باقری هم این حواشی کادر فنی شما را سیبل قرار داده بود. ابتدا گفته شد او را نمی خواهید و بعد هم گفتند اجازه حضور در لب خط و کارهای فنی به او نمی دهید و ...

چون نمی توانند در تیم ما حاشیه درست کنند این حرف ها را می زنند. تیم ما یکدل و یکدستی است و خودم هر جا بودم اجازه نمی دهم و نمی دادم حاشیه در تیم و اعضای فنی باشد و بعضی الان دنبال این هستند حاشیه شکل دهند. تیم ما چون در جهت خوبی قرار گرفته سنگ اندازی می کنند و حرف ها و شایعاتی ایجاد می کنند تا در تیم حاشیه ایجاد کنند. در خصوص کریم باقری هم ابتدا اجازه بدهید گلایه ام را از فدراسیون فوتبال بگویم. در هر صورت با مربی ای که تحت قرارداد حرفه ای با باشگاه ماست و علنا جلسه بگذارند و درباره تیم ملی صحبت کنند خیلی غیر حرفه ای است. از فدراسیون گله دارم. کریم با ما قرارداد دارد و سال بعد هم قرارداد دارد و علنا جلسه می گذارد برای تیم ملی صحبت می کند. اصلا درست نبود. یک کار اشتباه و غیر حرفه ای بود. نوع برخوردی که فدراسیون با تیم ما داشت برخورد غیر حرفه ای بود و گله مند هستم و اگر جلسه هم می خواستند داشته باشند باید به شکلی بود که علنی نباشد و موجب این مسائل و حرف ها شود. مساله دیگر هم این که کریم با باشگاه قرارداد دارد و اگر بمانم مطمئن باشید هم کریم و هم سید جلال در تیم خواهند ماند. تا جایی که قدرتش را داشته باشم؛ مگر این که خودشان تصمیم قطعی برای جدایی گرفته باشند اما تا وقتی باشم از تمام توانم برای این که این دو در کنار ما حاضر باشند استفاده خواهم کرد. از همه هواداران هم خواهش می کنم به این حواشی و مسائل فکر نکنند و به تنها چیزی که خودم فکر می کنم ماشین سازی است و از هواداران می خواهم دعای خیرشان تا الان پشت سر ما بوده و از این به بعد هم به ما انرژی مثبت بدهند.

اینکه گفته می شود شما به سیدجلال توصیه کردید تا به عنوان کمک مربی در کنار شما حضور یابد چقدر صحت دارد؟

این که من با سیدجلال صحبت کنم بعد چطور این حرف باید به بیرون درز پیدا کند و چطور فهمیدند؟ مگر می شود من با سیدجلال صحبت کردم و همه فهمیدند. این چیزهای خنده دار است. در خصوص سیدجلال گفتم اگر قصد بازی کردن داشته باشد قدمش روی چشم ماست و از او حمایت می کنیم. اولین بازیکنی که برای سال بعد با او همکاری خواهیم کرد سیدجلال حسینی خواهد بود.

در خصوص لیگ و شرایط تعطیلی دوباره که شکل گرفته هم توضیح می دهید.

امیدوارم جواب تست آنها منفی شود. اولویت همه ما سلامتی جامعه و مردم است و خصوصا فوتبالیست ها. متاسفانه یک عده می گویند مقصر فلانی و فلان باشگاه است که اصلا درست نیست. اگر فوتبال نبود کرونا نبود؟ هیچ کدام از فوتبالیست ها کرونا نمی گرفتند؟ کمااین که دیدیم قبل از شروع تمرینات هم خیلی از فوتبالیست ها کرونا گرفته بودند. محیط فوتبال خیلی پاک تر از خیلی جاهای دیگر است و فکر می کنم یک سری بازیکن و حتی مربیان می بینم که اصلا پروتکل بهداشتی را رعایت نمی کنند و این ویروس هم اصلا شوخی ندارد و اگر رعایت نکنید خیلی راحت مبتلا می شوید. باید پروتکل ها توسط باشگاه ها، مربیان و بازیکنان رعایت شود. از این که کسی کرونا بگیرد شاد نمی شویم و امیدوارم همه زودتر خوب شوند.

در خصوص اظهار نظر عضو هیات مدیره استقلال که از جام اسنپی و ... صحبت کرده بود هم صحبتی دارید؟

این صحبت ها واقعا این که بخواهد از دهن عضو شورای شهر زده شود واقعا چیپ است. برای ایشان واقعا متاسفم. وقتی عضو شورای شهر این حرف را بزنند وای به حال بقیه. ایشان صحبتی کردند که اصلا نمی دانم چطور باید بحث کنیم. حرفی زدند که در شان و مقام شورای شهر نیست و از مسئولان و اعضای شورای شهر انتظار دیگری می رود و آنها کننده مردم هستند و این صحبت ها در مقام او نیست. امیدوارم بابت صحبت هایش عذرخواهی کند و در غیر این صورت جایگاهی که حضور دارد را زیر سوال می برد.

طی روزهای اخیر مسائل اقتصادی و گلایه هایی نیز در بین بازیکنان شما وجود داشته که با انتشار پست هایی آن را نشان دادند. در این باره هم توضیح می دهید.

بازیکنان ما خیلی زحمت می کشند و با انگیزه تمرین می کنند. یک سری مسائل دارند و نگرانی خود را در اینستاگرام اعلام کردند. در جهت رفع این مسائل باید قدم های بزرگی برداشته شود. بازیکنان با تمام جان خود زحمت می کشند و این که حق و حقوق شان دیر داده شود به تیم ضربه بزرگی می زند. تا الان مسائل را با همراهی آقای پیروانی مدیریت کردیم تا کار به جای باریک کشیده نشود. آقای رسول پناه طی چند هفته اخیر سری به بچه ها نزدند و پیگیر آنها نشدند که واقعا جای گلایه دارد. قرار بود پاداش بدهند اما بحث من این است که لیست پاداش قبل از این که دست خودم و آقای پیروانی برسد در رسانه ها منتشر می شود. اصلا در شان این باشگاه نیست که این اتفاقات بیفتد و اسناد باشگاه منتشر شود. آقای رسول پناه باید برخورد قاطعی در این خصوص داشته باشد. از این اتفاقی که افتاد همه ناراحت هستیم و احساس می کنیم در باشگاه اتفاقاتی می افتد که باعث سلب اعتماد و اطمینان ما از آنها می شود.

چقدر این موضوع به اعضای هیات مدیره و مسائلی که با یکدیگر دارند مرتبط است؟

نمی دانم چرا بعد از چند ماه اعضای هیات مدیره معرفی نمی شوند و در شان باشگاه نیست که هیات مدیره با سه نفر تشکیل شوند و آن سه نفر هم با یکدیگر اختلافاتی دارند که این اختلافات شیوع پیدا کرده بین دیگر کارمندان! اگر مدیریت قوی نباشد مطمئنا به چالش بزرگی خواهیم خورد و امیدوارم به این مسائل ورود کنند و آن را دست کم نگیرند. تیم نتیجه می گیرد دلیل نمی شود که چارت سازمانی باشگاه ناقص باشد. نمی دانم چرا این مسائل وجود دارد و چرا دو عضو اقتصادی قوی به باشگاه اضافه نمی شود تا مسائل حل شود. تیم را به امان خدا رها کردند و چیزی که می گویند این است که تیم نتیجه می گیرد و به این دلیل کار اساسی صورت نمی گیرد. اما مسلما نگه داشتن این تیم، بازیکنان و کادر برای فصل آینده با این شرایط سخت می شود. اگر خودم ببینم شرایط به این شکل ادامه می یابد شاید تصمیمی بگیرم که خوشایند برای خودم و باشگاه نباشد. گفتم که ما باید جوابگوی هواداران باشیم. هواداران اولین کسی که می بینند اول سرمربی باشگاه است. با توجه به این همه مسائلی که از نظر مدیریتی و اقتصادی دارد من چطور می توانم جوابگوی بازیکنان و هواداران باشیم. گفتن ندارد اما تا چه زمانی به همراه آقای پیروانی می توانیم به بازیکنان پول قرض بدهیم یا مانع اعتصاب آنها شویم و این در شان باشگاه پرسپولیس نیست. اما اگر این مسائل بخواهد ادامه داشته باشد من یکی از همین الان می گویم که نیستم!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 103

به "گل محمدی: از همین الان می گویم که من نیستم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل محمدی: از همین الان می گویم که من نیستم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید