اجرای آیین نوروز رودها در گلستان

به گزارش گیلاسفا، خبرنگاران/گلستان به مناسبت 19 اسفندماه روز نوروز رودها، به شکل نمادین هفت نقطه از رودخانه های استان گلستان از زباله پاکسازی شدند.

اجرای آیین نوروز رودها در گلستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان در حاشیه آیین باستانی نوروز رودها در رودخانه زیارت گرگان اظهار کرد: امروز در تاریخ فرهنگی کشور به نام نوروز رودها نام گذاری شده است. در این روز پیشینیان ما با توجه به اهمیتی که رودخانه ها برای زندگی بشر دارند، اقدام به پاکسازی آنها می کردند.

سیدمحسن حسینی اعلام کرد: این آیین امروز با همکاری شرکت آب منطقه ای، استانداری و فرمانداری ها در 7 نقطه استان از جمله رودخانه زیارت گرگان، رودخانه گرگانرود در گنبد، رودخانه کبودوال در علی آبادکتول، رودخانه دوغ در کلاله، رودخانه چهل چای در مینودشت، رودخانه نیلبرگ در رامیان، و رودخانه سنگریزه در کردکوی برگزار و در آن اقدام به پاکسازی و جمع آوری زباله ها از داخل رودخانه ها می گردد.

وی گفت: با این حرکت نمادین قصد داریم اهمیت پاکی و تمیزی رودخانه ها را به اطلاع مردم برسانیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: طول رودخانه های استان گلستان حدود 3 هزار کیلومتر است که 600 کیلومتر آن از میان شهرها و مراکز جمعیتی می گذرند.

حسینی با تأکید بر اهمیت حفظ حریم، بستر و آب رودخانه ها، گفت: اگر به رودخانه ها توجه نداشته باشیم، ممکن است رودخانه در دفاع از خود با سیلاب ها به ما آسیب برساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 721

به "اجرای آیین نوروز رودها در گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای آیین نوروز رودها در گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید