مقالات گردشگری

خبرنگاران بانک سپه به اشتغال 29 هزار و 700 نفر در کرمانشاه یاری نموده است

کرمانشاه- خبرنگاران- مدیریت شعب بانک سپه کرمانشاه گفت: این بانک از سال 92 تا سرانجام سال 98 به اشتغالزایی حدود 29 هزار و 700 نفر در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی، بازرگانی، خدمات، گردشگری و عمرانی در استان یاری نموده است.

31 شهریور 1399

آشنایی کامل با مدل های هواپیمایی ایرباس

بیشتر افراد وقتی برای خرید بلیط هواپیما اقدام می نمایند، ناخودآگاه فکرشان به هواپیمای ایرباس می رود. ایرباس شرکت شناخته شده در میان مسافران است. خیلی از ما پس از خرید بلیط هواپیما خارجی، اکثرا مسافرت های هوایی مان را در سراسر جهان با این شرکت انجام داده...

29 شهریور 1399

خبرنگاران حقوقدانان عراقی: ایران در حادثه تعرض هوایی صاحب حق است

بغداد - خبرنگاران - شماری از کارشناسان حقوقی عراق در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگاران، جمهوری اسلامی ایران را در اعتراض و پیگیری شکایت در باره حادثه تعرض هوایی آمریکا به هواپیمای مسافربری ماهان ایر صاحب حق دانستند.

26 شهریور 1399

بازار قدیمی فرانسه در کیش ثبت ملی شد

غلامحسین مظفری، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش از ثبت ملی بازار فرانسه کیش به عنوان یکی از بناهای شاخص دوره معاصر در فهرست آثار غیرمنقول تاریخی فرهنگی ایران اطلاع داد.

21 شهریور 1399

برگزاری تورهای گردشگری به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی آزاد شد، بزودی زمان برگزاری تورهای ورودی به کشور اعلام می گردد

خبرنگاران: معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر این موضوع که محدودیتی برای برنامه ریزی، ساماندهی و اجرای تورهای گردشگری وجود ندارد کرد گفت: در حال حاضر تمامی حلقه های زنجیره خدمات...

20 شهریور 1399

صادرات بنزین انگلیس به آمریکا صفر شد

صادرات بنزین انگلیس به آمریکا که ارزش آن در سال گذشته به 1.8 میلیارد دلار بالغ شد، در ماه میلادی گذشته به صفر رسید.

18 شهریور 1399

سوء قصد به جان مشاور رئیس جمهور مستعفی یمن

رسانه ها خبر دادند که مشاور رئیس جمهور مستعفی یمن از ترور جان سالم به در برده است.

17 شهریور 1399

کاشف ابولا: قرنطینه مسافران کارآیی ندارد

خیال من عموما راحت است، به شرط آن که پوشیدن ماسک اجباری شود و نه فقط در حمل و نقل عمومی، که در سایر اماکن عمومی. مثلا در مغازه ها و هر جا که افراد زیادی حضور دارند.

3 شهریور 1399

معرفی آثار تاریخی خراسان شمالی به 7 زبان مختلف

معاون میراثفرهنگی خراسان شمالی گفت: آثار و بناهای تاریخی استان به وسیله ویدئوکلیپ به هفت زبان مختلف معرفی می شوند.

2 شهریور 1399

زیبایی و وحشت در یخبندان نیویورک

خبرنگاران: افرادی که در ساحل شرقی دریاچه اِری در نیویورک زندگی می نمایند نمی توانند این اتفاق را باور نمایند. هفته گذشته، خانه های آن ها در اثر وزش باد های سهمگین و امواج 4.5 متری دریاچه ویران و با یخی به ضخامت 2 تا 8 سانتیمتر پوشیده شد.

29 مرداد 1399

معروف ترین غذاهای لبنانی در سفر به لبنان کدامند؟

غذاهای لبنانی عطر و بوی شگفت انگیزی دارند و نه تنها در لبنان، بلکه در بسیاری از رستوران های بین المللی، جزو پر طرفدارترین ها هستند. لبنانی ها علاقه زیادی به ادویه های معطر دارند. در غذاهایشان معمولا سیر و روغن زیتون فراوانی را به کار می برند. ترکیب غلات...

20 مرداد 1399

سیاه چادر بافی، هنر عشایر کهگیلویه و بویراحمد برای زندگی بر بالین طبیعت

زنان عشایر کهگیلویه و بویراحمد، به منظور حفاظت از خود و خانواده شان برای زندگی در دامن طبیعت و نیز وسایل و لوازم ناچیزشان در برابر برف و باران از سیاه چادر استفاده می کردند.

17 مرداد 1399

سفر فضایی به حقیقت می پیوندد؟ ، بلیت سفر به فضا حدود 250 هزار دلار

بنیانگذار ویرجین گلکتیک، ریچارد برانسون، نخستین عضو غیر خدمه است که به وسیله فضاپیماهای این شرکت پرواز نموده است. ویرجین گلکتیک در نظر دارد تا گروه هایی از مشتریان را به صورت مختصر به حاشیه فضا ارسال کند، جایی که چند دقیقه می توانند کیهان را به وسیله...

20 تیر 1399

کرونا از دی ماه در آمریکا فعال بوده

بررسی آنتی بادی افراد مبتلا به کووید-19 در ایالت اوهایو آمریکا نشان می دهد که ویروس کرونا از ژانویه (دی ماه) در این ایالت وجود داشته است.

18 تیر 1399

اسرار آمیزترین جنگل های دنیا

جنگل ها مملو از زیبایی و راز هستند، با اینکه همه جنگل ها دوست داشتنی اند، اما بعضی از آنها سراسر شگفتی هستند. در جای جای کره زمین مناظق بکر و ناشناخته ای وجود دارند که طبیعتگرادان را از هر سرزمینی به سمت خود می کشانند.

18 تیر 1399

ویروس کرونا؛ چه اقداماتی انجام دهیم تا در هواپیما بیمار نشویم؟

به دنبال شیوع ویروس کرونا در دنیا رعایت بعضی نکات بهداشتی هنگام سفر با هواپیما برای سلامتی افراد امری لازم و لازم است.

18 تیر 1399

حمایت از فعالیت مجدد 5هزار کارگاه فراوری و عرضه صنایع دستی در اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان از لزوم حمایت از فعالیت مجدد 5هزار کارگاه فراوری و عرضه صنایع دستی در کنار یک هزار فروشگاه در استان در ایام پساکرونا اطلاع داد.

18 تیر 1399