کوشش برای افزایش پایگاه های هلال احمر در کشور

به گزارش مجله گیلاسفا، تهران (پانا) - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت که هلال احمر 567 پایگاه در سطح کشور دارد که برای افزایش آن اقدام می گردد.

کوشش برای افزایش پایگاه های هلال احمر در کشور

مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در نشستی با خبرنگاران گفت:بحران به معنای ناهماهنگی تعریف می گردد، نحوه انعکاس مسائل خیلی مهم است، چون می تواند درجه حساسیت آن را معین کند. با کوچک ترین لغزش از ناحیه ما، ممکن است که رویکرد مردم نسبت به ما تغییر کند. امیدواریم که ارتباط ما با رسانه ها بیشتر گردد و پیشنهاد ما بر این است که هر مطلبی را نباید حین بحران منتشر کرد.

وی اضافه کرد: کاستی هایی وجود دارد، اما در حوادث تقاضا داریم که رسانه ها اجازه دهند تا در حوادث و مسائل، آمار و مطالب دقیق آماده گردد سپس آن ها را ارائه کنیم.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور گفت: نقش رسانه ها در آموزش همگانی خیلی اساسی و تأثیرگذار است. کشور ما خیلی حادثه خیز است و انتظار داریم که مردم اطلاعات خود را در مباحث مختلف بالا ببرند. بحث افزایش اطلاعات درخصوص مجموعه های اجرایی هم وجود دارد که این موضوع ناشی از شناخت کم نسبت به وظایف دستگاه است. در حین بحران شما رسانه ها نقش بسزایی در آرام کردن مردم دارید و اخیرا با توسعه فضای مجازی، شما نقش زیادی را باید در برابر مقابله با خبر های کذب اجرا کنید.

ولی پور ادامه داد: در حوادث بین المللی، ستاد ملی جمعیت شکل می گیرد. جمعا 1170 مرکز کنترل وجود دارد که برای پاسخ به حوادث وارد عمل می شوند. هلال احمر 567 پایگاه در سطح کشور دارد که برای افزایش آن در حال اقدام هستیم. 6100 تیم عملیاتی و بیش از 40 هزار نفر نیرو های آموزش دیده تخصصی داریم. 22 فروند هم بالگرد در اختیار هلال احمر وجود دارد. برای انجام خدمات در حوادث، 40 دستور العمل در هلال احمر معین شده، گ و 5400 خانه هلال، 433 شعب و نمایندگی، 32 مرکز استان آمار هلال احمر در موارد مختلف وجود دارد.

وی گفت: هر اقدامی که در حال اجرا است، به وسیله روابط عمومی به رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد و امیدواریم که مسائل ناشی از حوادث را آنگونه که شایسته مردم است را کاهش دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1141

به "کوشش برای افزایش پایگاه های هلال احمر در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای افزایش پایگاه های هلال احمر در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید