توسعه 298 هزار هکتاری گیاهان دارویی در مراتع ظرف چهار سال

به گزارش مجله گیلاسفا، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ظرف چهار سال اخیر، 298 هزار هکتار توسعه گیاهان دارویی در عرصه های مرتعی انجام شده است.

توسعه 298 هزار هکتاری گیاهان دارویی در مراتع ظرف چهار سال

به گزارش سرویس مالی خبرنگاران، ترحم بهزاد گفت: این اندازه توسعه گیاهان دارویی حدود 48 هزار هکتار بیش از کل هدفگذاری در برنامه ششم توسعه بوده است.

وی اضافه نمود: بر اساس برنامه ششم توسعه مکلف بودیم ظرف پنج سال 250 هزار هکتار توسعه گیاهان دارویی در مراتع داشته باشیم، اما در مدت چهار سال به توسعه 298 هزار هکتار گیاهان دارویی دست پیدا کردیم.

مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: در سال نخست 45 هزار و 500 هکتار، سال دوم 61 هزار و 600 هکتار، سال سوم 74 هزار و 500 هکتار و در سال 99 حدود 116 هزار و 700 هکتار توسعه گیاهان دارویی در عرصه های مرتعی اجرا شده است.

بهزاد گفت: برای سال 1400 نزدیک به 120 هزار هکتار توسعه گیاهان دارویی در عرصه های مرتعی پیش بینی نموده ایم که تحقق آن بستگی به اندازه بارندگی ها و شرایط آب و هوایی دارد.

وی توضیح داد: اندازه فراوری به نوع گونه های گیاهان دارویی بستگی دارد، اما به طور میانگین فراوری گونه هایی مانند باریجه و آنغوزه در هر هکتار حدود 20 کیلوگرم است.

مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری اذعان داشت: بذر و نهاده های مورد احتیاج برای توسعه گیاهان دارویی در مراتع تامین و مکان یابی ها صورت گرفته است و با بارندگی های موثر بذرپاشی صورت می گیرد.

وی با اشاره به این که بذرپاشی معمولا از 20 مهرماه هر سال شروع می گردد، گفت: سال جاری به علت کاهش بارندگی، بذرپاشی در بعضی منطقه ها مرتعی به تاخیر افتاده و تا به امروز در سطح 11هزار 400 هکتار توسعه گیاهان دارویی داشته ایم.

محمدچهاردولی- خبرنگار مالی خبرنگاران

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1103

به "توسعه 298 هزار هکتاری گیاهان دارویی در مراتع ظرف چهار سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه 298 هزار هکتاری گیاهان دارویی در مراتع ظرف چهار سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید