راهکاری مقرون به صرفه و موثر برای کاهش فشار خون

به گزارش مجله گیلاسفا، بعضی روش ها وجود دارد که می تواند در کاهش فشار خون بالا مؤثر واقع گردد.

راهکاری مقرون به صرفه و موثر برای کاهش فشار خون

به گزارش خبرنگاران، تمرین تنفسی روزانه علاوه بر دارو می تواند در کاهش فشار خون مؤثر باشد. معروف است که وزنه برداری می تواند به تقویت ماهیچه های بازو بینجامد. اکنون شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد تقویت ماهیچه هایی که ما از آن ها برای تنفس استفاده می کنیم نیز دارای فوایدی از جمله کاهش فشار خون است.

بر اساس یک گزارش، یک پژوهش تازه نشان می دهد تمرین روزانه نفسگیری برای دیافراگم و دیگر ماهیچه های تنفسی می تواند به تقویت سلامت قلب و کاهش فشار خون بالا یاری کند.

دنیل کریگهد فیزیولوژیست در دانشگاه کلرادو بولدر می گوید که ماهیچه هایی که ما برای تنفس استفاده می کنیم، درست مانند دیگر ماهیچه ها با افزایش سن می خواهند وظیفه خود را انجام دهند. او و دیگر همکارانش برای آزمایش اینکه چه اتفاقی در این خصوص می افتد، داوطلبان 18 تا 82 ساله را برای امتحان یک دستگاه تمرین تنفسی مقاومتی به کار گرفتند. این دستگاه یکی از چندین دستگاه موجود در بازار بود که شبیه به یک دستگاه تنفسی به نظر می رسد. زمانی که افراد در آن تنفس می نمایند، دستگاه مقاومت نموده و استنشاق را سخت تر می نماید.

کریگهد می گوید: ما دریافتیم انجام 30 عدد [تمرین] نفسگیری در روز برای شش هفته، فشار خون سیستولیک را تا حدود 9 میلیمتر جیوه کاهش می دهد. این کاهش ها نیز معادل چیزی است که می توان با ورزش های هوازی متعارف به مانند راه رفتن، دویدن و یا دوچرخه سواری بدان رسید.

در سر مقاله ای که در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شد، نتیجه گیری شده است: نفس عمیق، راهی تازه را برای ایجاد فواید [مشابه] تمرین و فعالیت های ورزشی ارائه می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مهر 1401 بروزرسانی: 6 مهر 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1322

به "راهکاری مقرون به صرفه و موثر برای کاهش فشار خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکاری مقرون به صرفه و موثر برای کاهش فشار خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید