ساترا دستورالعمل های نو به پلتفرم ها ابلاغ کرد

به گزارش مجله گیلاسفا، دو دستورالعمل ارتباطات تجاری در رسانه های صوت و تصویر فراگیر و عدالت رسانه ای و حفاظت از رقابت در رسانه های صوت و تصویر فراگیر به رسانه های صوت و تصویر فراگیر ابلاغ شد.

ساترا دستورالعمل های نو به پلتفرم ها ابلاغ کرد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ساترا، سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا)، اقدام به تهیه و تنظیم دو دستورالعمل ارتباطات تجاری در رسانه های صوت و تصویر فراگیر و عدالت رسانه ای و حفاظت از رقابت در رسانه های صوت و تصویر فراگیر کرد. در ادامه این دستورالعمل ها با تایید پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما به رسانه های صوت و تصویر فراگیر ابلاغ شد.

اسناد پیش نویس دو دستورالعمل ارتباطات تجاری در رسانه های صوت و تصویر فراگیر و عدالت رسانه ای و حفاظت از رقابت در رسانه های صوت و تصویر فراگیر پیش از این، به وسیله امامیان رئیس ساترا، در هشتمین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر در تاریخ 12/ 10/ 1400‬ ارائه شد. در این جلسه مقرر شد در مکاتبه با اعضای کمیسیون، نقطه نظرات احتمالی، در مورد این پیش نویس ها دریافت گردد.

با توجه به طی شدن فرآیند قانونی در این خصوص، از جمله نظرخواهی تخصصی و عمومی، با تایید پیمان جبلی رئیس رسانه ملی، دستور ابلاغ دستورالعمل های نام برده صادر شد و ساترا نیز آن ها را به رسانه ها ابلاغ کرد.

هدف از تدوین و اجرایی سازی صحیح این مقررات و نظارت بر آن، تقویت تنظیم گری موثر ساترا در این حوزه خطیر و پراهمیت و یاری به کاهش دغدغه های حاکمیت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 تیر 1401 بروزرسانی: 24 تیر 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1269

به "ساترا دستورالعمل های نو به پلتفرم ها ابلاغ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساترا دستورالعمل های نو به پلتفرم ها ابلاغ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید