سفر های مردم دوباره اوج گرفت

به گزارش مجله گیلاسفا، سفر های جاده ای مردم در هفته گذشته پس از فرایند کاهشی در آبان ماه دوباره اوج گرفت و تردد های جاده ای در بیشتر استان های کشور نسبت به هفته قبل از این گزارش افزایش پیدا کرد.

سفر های مردم دوباره اوج گرفت

به گزارش ایسنا، بر اساس تازه ترین آمار های منتشر شده از سوی مرکز مدیریت راه های کشور درباره شرایط تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی پنجم تا یازدهم آذر ماه، به صورت میانه یک میلیون و 808 هزار و 329 وسیله نقلیه در هر روز در محور های مواصلاتی کشور تردد کردند که نسبت به هفته قبل از آن افزایش یک درصدی و در قیاس با هفته مشابه سال گذشته افزایش 79 درصدی داشته است.

گر چه در همین ایام در سال گذشته ممنوعیت تردد بین شهری در کشور اعمال شده بود و این اعداد و ارقام عجیب و غریب از افزایش سفر های جاده ای تا حدود زیادی به این مسئله بر می شود، اما اطلاعات پلاک های ثبت شده در دوربین های پلاک خوان هم نشان می دهد که 9 میلیون و 420 هزار پلاک خودرو در هفته گذشته در جاده های کشور مشاهده شدند. این آمار نشان می دهد که مردم حدود یک میلیون و 400 هزار دستگاه بیشتر از هفته قبل از این گزارش برای سفرهای شان روانه جاده ها کردند.

در این بین خودرو های شخصی با پلاک تهران و البرز سهمی نزدیک به 25 درصد داشته و در صدر سفر های جاده ای قرار گرفته اند و پس از آن، خودرو هایی با پلاک های فارس، مازندران، اصفهان و خراسان رضوی بیشترین سفر را انجام دادند.

از سوی دیگر مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف در هفته گذشته در بیشتر استان های کشور نسبت به هفته قبل از این آمار افزایشی بود. چرا که تردد ها در بازه زمانی پنجم تا یازدهم آذر ماه در استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، مازندران، خراسان شمالی و خراسان رضوی به ترتیب 14 درصد، هشت درصد، هفت درصد، هفت درصد و هفت درصد افزایش یافت و در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، سمنان، زنجان و کردستان به ترتیب منفی 12 درصد، منفی یازده درصد، منفی هفت درصد، منفی شش درصد و منفی دو درصد افت داشت.

این آمار ها در حالی به ثبت رسید که همین اعداد و ارقام در قیاس با آمار های هفته مشابه در سال گذشته در همه استان های کشور افزایش چشمگیری داشت. استان های مازندران، گیلان، قم و قزوین به ترتیب با 161 درصد، 156 درصد، 141 درصد و 131 درصد افزایش بیشترین جهش را در میان استان های دیگر تجربه نموده اند. البته همانطور که پیش از این هم عنوان شد، یکی از دلایل این افزایش قابل توجه سفرها، وضع و اعمال ممنوعیت های تردد بین استانی در آذر ماه سال گذشته بود.

منبع: فرارو
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1108

به "سفر های مردم دوباره اوج گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر های مردم دوباره اوج گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید