شفاف سازی محمدرضا گرایی از باخت در صربستان

به گزارش مجله گیلاسفا، محمدرضا گرایی درباره عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت های قهرمانی دنیا، اظهار کرد: به هر حال مسابقات دنیای در صربستان به خاتمه رسید و تیم ملی ایران هر چند شایستگی رسیدن به مدال های بیشتر و خوشرنگ تری را داشت، اما در نهایت کشتی فرنگی ایران با 2 مدال نقره و یک برنز و کسب عنوان چهارمی به کار خود خاتمه داد. امیدوارم بتوانیم با رفع کردن نقاط ضعف مان در اردو های تیم ملی، سال آینده عملکرد بسیار خوبی داشته باشیم و با کسب عنوان قهرمانی دنیا باعث خوشحالی مردم شویم.

شفاف سازی محمدرضا گرایی از باخت در صربستان

دارنده مدال های طلای دنیا و المپیک، درباره کسب مدال نقره دنیا و شکست دور از انتظار مقابل کشتی گیر صربستان در ملاقات نهایی، گفت: در مبارزه فینال مقداری در امتیاز گرفتن عجله کردم که همین موضوع به ضررم تمام شد و باعث شد امتیاز از دست بدهم. در ثانیه های پایانی نیز کشتی از دستم در رفت و در نهایت نتوانستم به مدال طلا برسم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حریف صرب فراتر از حد تصور او عمل کرد یا خیر، گفت: نه. اتفاقا می توانم بگویم مبارزه با او از رقبای دیگر من در این مسابقات نیز آسان تر بود، اما همانطور که گفتم عجله خودم در گرفتن امتیاز مهمترین عامل باختم در مبارزه فینال بود.

فرنگی کار وزن 67 کیلوگرم ایران، درباره اظهارات کشتی گیر صرب مبنی بر اینکه گرایی تحت فشار روانی قرار داشت، گفت: نه به آن شدت تحت فشار روانی نبودم، اما به هر حال آن ها از امتیاز میزبانی برخوردار بودند و فشار تماشاگران حاضر در سالن نیز در این باخت تاثیرگذار بود.

گرایی در پاسخ به این سوال که آیا از عملکرد خود در این رقابت ها راضی است یا خیر، گفت: تا قبل از فینال کشتی هایی که می خواستم را گرفتم، اما در فینال عجله کردم و همین عجله باعث شکستم شد. ان شاءالله در مسابقات بعدی با رفع کردن نقاط ضعفم، دیگر این اشتباهات را تکرار نکنم و در نهایت با کسب مدال طلای المپیک باز هم باعث شادی هموطنانم شوم. مهمترین هدف من تکرار طلای المپیک است و در این راه با همه توانم تمرین می کنم و رو به جلو می روم.

دارنده مدال طلای المپیک و مدال طلای دنیا در سال 2021، درباره عملکرد برادرش محمدعلی گرایی، نیز اظهار کرد: به نظر من شانس با علی یار نبود و مبارزه را به حریف کره ای واگذار کرد. ان شاءالله با همدیگر استارت کارمان را می زنیم و با همه توان برای کسب برترین نتایج به میدان خواهیم رفت.

گرایی درباره کناره گیری محمد بنا از سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی، گفت: آقای بنا کارنامه مشخصی در کشتی فرنگی ما دارد که نیازی به شرح درباره آن نیست. او اسطوره کشتی فرنگی ایران است و در این چند سال نیز کشتی فرنگی ما با او به مدال های زیادی رسیده است. نمی توانیم با یک رویداد درباره او نظر منفی بدهیم و کارنامه او را زیر سوال ببریم. او کارنامه قابل قبولی در کشتی ما داشته و امیدوارم هر کجا که هست سلامت و در کارش پیروز باشد.

پرافتخارترین فرنگی کار حال حاضر ایران، در پاسخ به این سوال که آیا مخالف کناره گیری محمد بناست یا خیر، گفت: ما کشتی گیر هستیم و این اختیار در دست ما نیست. برای ما فرقی نمی نماید که چه کسی سرمربی تیم ملی باشد، اما حضور محمد بنا در کنار ما باعث می گردد انگیزه بیشتری بگیریم.

وی در ادامه درباره از دست رفتن فرصت طلایی ایران برای قهرمانی در رقابت های قهرمانی دنیا با توجه به غیبت روسیه، گفت: نمی توانیم بگوییم، چون روسیه در این مسابقات غایب بود، تیم های دیگر قدرتی نداشتند پس ما باید قهرمان می شدیم. کشتی فرنگی در اروپا مدعیان زیادی دارد و همانطور که دیدیم کشوری مثل صربستان 4 مدال طلا کسب کرد. حتی اگر خود روسیه هم در این مسابقات حضور داشت باز هم نمی توانستیم بگوییم حتما روس ها قهرمان می شدند. خیلی از کشور ها در کشتی فرنگی صاحب سبک هستند و قهرمانان شاخصی دارند که کار را واقعا سخت می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 29 شهریور 1401 بروزرسانی: 29 شهریور 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1318

به "شفاف سازی محمدرضا گرایی از باخت در صربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفاف سازی محمدرضا گرایی از باخت در صربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید