ابوظبی و ریاض سرعقل بیایند

به گزارش مجله گیلاسفا، به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن با اشاره به عملیات پیروز ارتش و کمیته های مردمی یمن در عمق امارات، اعلام نمود: عملیات ارتش و کمیته های مردمی یمن غافلگیرکننده نبود.

ابوظبی و ریاض سرعقل بیایند

وزارت خارجه یمن با اشاره به اینکه این عملیات در پی هشدارهای قبلی صورت گرفته است به محاسبات اشتباه عربستان و امارات درباره این هشدارها اشاره نمود و در ادامه تاکید نمود: موضع رهبران سیاسی و دولت نجات ملی یمن همچنان با صلح واقعی است که امنیت وثبات ملت یمن را تامین کند. زمان آن فرا رسیده است که ابوظبی و ریاض سرعقل بیایند و منافع ملتهای منطقه را مقدم شمرند و از فرصت صلح مطرح شده استفاده نمایند و جنگ را متوقف نمایند.

در بیانیه وزارتخارجه یمن آمده است: گزینه صلح مطرح است اما باید فوراً اقدامات اعتماد ساز که در راس آنها بازگشایی فرودگاه صنعا و برطرف محاصره بندر الحدیده است، انجام گردد.

مجلس یمن: گزینه ای به غیر از پاسخ به حملات متجاوزان برای یمن نمی ماند

مجلس یمن هم ضمن تبریک عملیات طوفان یمن3 به عمق امارات، بیان کرد: عملیات طوفان یمن 3 در راستای واکنش مشروع است تا دشمن از حملات خود به یمن دست بردارد. یمن دست بسته نخواهد ماند.

مجلس صنعا تاکید نمود: ملت یمن از تبعات محاصره شدید رنج می برد و جنایات و کشتار زیادی علیه آن از سوی متجاوزان رخ می دهد. ما کشتار زنان و بچه ها یمنی را محکوم می کنیم. عملیات طوفان یمن 3 در عمق امارات را مورد تمجید قرار می دهیم و این واکنشی به حملات به ملت یمن است. متجاوزان همچنان هشدارهای متوالی را نادیده می گیرند. اقدامات کشورهای ائتلاف سعودی برای ارتش یمن و ملت یمن گزینه ای غیر از پاسخ دادن به حملات نمی گذارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 فروردین 1401 بروزرسانی: 20 فروردین 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1183

به "ابوظبی و ریاض سرعقل بیایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابوظبی و ریاض سرعقل بیایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید