دفتر اصلی گوگل در سیلیکون ولی: مدرن، دوست دار محیط زیست با سقفی زیبا و شگفت انگیز

به گزارش مجله گیلاسفا، شاید تعجب کنید اگر بدانید که گوگل تا حالا خودش دفتر خودش را مستقلا و از مرحله طراحی صفر نساخته بود و ساختمان های از قبول موجود را برای دفاتر خود تعییر می داد. اما پردیس Google Bay View که از طریق شرکت Bjarke Ingels Group (BIG) و Heatherwick Studio طراحی شده، این فرایند را تغییر داده. مجتمع ساختمانی که ویژگی های قابل توجهی دارد که یکی از آنها سقف دارای پنل خورشیدی آن است.

دفتر اصلی گوگل در سیلیکون ولی: مدرن، دوست دار محیط زیست با سقفی زیبا و شگفت انگیز

این پردیس، در زمینی به مساحت 42 هکتار در کنار مرکز تحقیقات ایمز ناسا در مانتین ویوی کالیفرنیا واقع شده است. 4 ساختمان در این فضا ساخته شده.

این پروژه در طول سال ها دستخوش تغییراتی شده و اکنون دیگر کامل شده و به لطف سقف آن که از طریق شرکت سوئیسی SunStyle ساخته شده، نمای خارجی طراحی آن دیگر ابتدایی و به شکل یک چادر ساده نیست. برای ساختن این سقف از شیشه منشورمانند خاصی استفاده شده که پوشش بازتاب دهنده نور دارد.

نود هزار صفحه خورشیدی در این سقف جا داده شده که 40 درصد برق ساختمان را تولید می کند. در ضمنً توربین های بادی اطراف هم باعث می شوند که درصد بیشتری از برق ساختمان از انرژی پاک باشد.

در ضمنً تمام نیازهای آب غیر آشامیدنی مجتمع از طریق سیستم های بازیافت آب و حوضچه های روی زمینی که برای ذخیره آب سیلاب ها استفاده می شوند، تامین می شود.

علاوه بر این، دفتر مرکزی گوگل دارای بزرگترین سیستم زمین گرمایی در آمریکای شمالی است که متشکل از 160 کیلومتر لوله کشی برای انتقال گرمای اضافی به عمق زمین در تابستان و جذب گرمای طبیعی آن در زمستان استفاده است. گوگل می گوید که این امر آب مورد نیاز برای سرمایش و گرمایش را تا 90 درصد کاهش می دهد.

سایه بان های اتوماتیک پنجره ها، مقدار لازم نور را تامین و کنترل می کنند.

محوطه سازی نیز قابل توجه است و از تالاب ها و زمین های باتلاقی تشکیل شده که زیستگاه های طبیعی را برای حیات وحش محلی فراهم می کنند.

ساختمان حتی مسیرهای دوچرخه سواری دارد.

با این حال، طراحی داخلی بیشتر شبیه یک دفتر معمولی دره سیلیکون است. فضای همگانی و مشترک و همچنین رستوران ها و سایر امکانات در طبقات پایین قرار دارند، در حالی که طبقات بالا مملو از اتاقک های اداری است که ابتدا در بخش تحقیق و توسعه خود گوگل آزمایش شد تا اطمینان حاصل شود که نیازهای کارمنان را برآورده می کنند.

اگرچه این اولین ساختمان تازه گوگل است، اما Google Bay View مطمئنا آخرین ساختمان طراحی شده از صقر گوگل نخواهد بود. پروژه بزرگ بعدی گوگل landscraper در لندن است.

منبع: گوگل

منبع: یک پزشک
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1262

به "دفتر اصلی گوگل در سیلیکون ولی: مدرن، دوست دار محیط زیست با سقفی زیبا و شگفت انگیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفتر اصلی گوگل در سیلیکون ولی: مدرن، دوست دار محیط زیست با سقفی زیبا و شگفت انگیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید