دفتر فن بازار منطقه ای گیلان در استان راه اندازی شد

به گزارش گیلاسفا، رئیس پارک علم و فناوری گیلان گفت: دفتر فن بازار منطقه ای استان گیلان در پارک علم و فناوری استان با هدف تسهیل در تجاری سازی فناوری راه اندازی شد.

دفتر فن بازار منطقه ای گیلان در استان راه اندازی شد

علی باستی، رئیس پارک علم و فناوری گیلان در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه گیلاسفا، گفت: پارک علم و فناوری به عنوان یکی از ارکان اکوسیستم نوآوری یک سری برنامه ها را در سال های اخیر مد نظر قرار داده است؛ لذا اولین نکته در ارتباط با پارک های علم و فناوری این است که در محیط اطرافش تاثیرگذار باشد.

باستی اعلام کرد: یاری به برگزاری دوره های آموزشی مربوط به تجاری سازی، احصاء نیازهای فناورانه و برگزاری همایش ها و رویدادهای ترویجی و ارتقاء فرهنگ فعالیت های فناورانه و توسعه بازار فناوری در استان از دیگر اهداف دفتر فن بازار منطقه ای در گیلان است ضمن اینکه دفتر فن بازار استان فرصتی را برای معرفی دستاوردها و محصولات شان فراهم می نماید.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان مطرح نمود: پارک علم و فناوری گیلان با توجه به تجربیات برگزاری 9 دوره فن بازار کشور به عنوان دبیرخانه اجرایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور که همه ساله در هفته پژوهش و فناوری در تهران برگزار می گردد، نسبت به راه اندازی دفتر فن بازار منطقه ای استان اقدام نموده است.

باستی در ادامه سخنانش با بیان این که ظرفیت استان گیلان در بخش صنایع خلاق بسیار زیاد است یادآور شد: با راه اندازی مرکز نوآوری صنایع خلاق از شهریور ماه سال گذشته اقداماتی انجام گرفته و اثرات بسیار خوبی گذاشته است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به اقدامات در بخش تامین اقتصادی شرکت ها و واحدهای فناور گفت: در این ارتباط صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان گیلان از سال گذشته شروع به کار کرد و امسال با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری رسما افتتاح شد که اتفاق خوبی برای انجام راحت تر تامین اقتصادی شرکت ها است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 145

به "دفتر فن بازار منطقه ای گیلان در استان راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفتر فن بازار منطقه ای گیلان در استان راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید