رونق بازار موی زنان ، فروش موی کودک برای خرید گوشی!

به گزارش مجله گیلاسفا، به گزارش خبرنگاران، موهایش را فروخت تا مقداری پول دستش را بگیرد هر چند ناچیز! شاید با این جمله برگردید به داستان هدیه سال نو از ا-هنری و فروختن موهای دلا برای 20 دلار! اما نه، این بار داستان نیست. این بار حکایت واقعی زنانی است که این روزها دستشان آنقدر تنگ است که با فروختن موی خود پولی می گیرند و به زخم زندگیشان می زنند.

رونق بازار موی زنان ، فروش موی کودک برای خرید گوشی!

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

در بعضی از آرایشگاه ها برگه ای چسبانده اند با این عنوان: موی طبیعی شما را خریداریم آنها برای اکستنشن مو که این روزها بازار داغی هم دارد، موی طبیعی را می خرند. نه تنها در آرایشگاه ها که در سایت ها، کانال ها و گروه های مجازی نیز از این قبیل خرید و فروش موی طبیعی دیده می شود.

یکی از خریداران موی طبیعی ایرانی به خبرنگاران می گوید : قیمت موی طبیعی بستگی به حجم، قد، رنگ و سلامت مو دارد. هر چقدر بلندتر باشد قطعا قیمتش نیز بالا می رود. قیمت ها از 300 هزار تومان شروع می شود تا 4 میلیون تومان یا بالاتر هم می رسد.

فروش موی بچه ها برای خرید گوشی!

یکی دیگر از خریداران موی طبیعی به خبرنگاران می گوید: بیشتر مشتری هایمان از سر نداری و فقر موهایشان را می فروشند. تعدادشان هم کم نیست و حالا با شیوع کرونا و دست خالی مردم تقاضا برای فروش مو بیشتر شده است.

فروشندگان موی طبیعی بیشتر در دیوار و شیپور آگهی داده اند. زهرا یکی از آنهایی است که موهای 50 سانتی خود را حدود یک میلیون تومان فروخته است. او به خبرنگاران می گوید: برای مخارج زندگی ام موهایم را فروخته ام. آگهی ها را که دیدم به این فکر افتادم که موهایم را بفروشم. موهایم را هم دوست داشتم اما مجبور شدم.

یکی دیگر از کسانی که موهای خود را فروخته است، می گوید: برای ثبت نام و شرکت در یکی از کلاس هایی که برای یادگیری کارم می خواستم نیاز به پول داشتم. همسرم هم ناراضی بود اما راهی جز فروختن موهایم نبود.

در این میان بعضی ها موی بچه هایشان را هم می فروشند. گویا سن کم برای خرید و فروش یک آپشن است. یکی از کسانی که موی دختر 10 ساله خود را به فروش گذاشته، به خبرنگاران می گوید: موهای دخترم سالم، تقریبا لَخت و 50 سانتی متر است. موهایش را 4 میلیون و 500 هزار تومان برای فروش گذاشتم.

یکی از کسانی که موهای دختران خود را به فروش گذاشته، می گوید: نیاز شدید به گوشی داریم، سه نفری با یک گوشی کار می کنیم. موهایشان را 4 میلیون تومان می فروشم.

حرف های کسی که می خواهد موی دخترانش را برای خرید گوشی بفروشد.

واردات مو از هند، برزیل و چین!

بازار اکستنشن مو آنچنان داغ است که در این تنگنای ارزی و تحریم همچنان واردات موی طبیعی انسان ادامه دارد. دسته دسته مو در اندازه های مختلف روی هم خوابیده، بعضی هایشان رنگ دارد و بعضی هایشان به قول فروشندگان خام. اینجا یکی از مراکز فروش عمده موی انسان است. موهای طبیعی از 40 سانتی متر تا حدود 100 سانتی متر که به صورت گرمی، کیلویی و شاخه ای فروخته می شود. اما موهای مردم کدام کشورها در ایران فروخته می شود؟

یکی از واردکنندگان مو در پاسخ به این سوال به خبرنگاران می گوید: از اروپا واردات نداریم و بیشتر موهای طبیعی را از کشورهای هند، برزیل و چین وارد می کنیم. چون این کشورها جمعیتشان زیاد است و اگر 20 میلیون نفرشان هم موهای خود را بفروشند، کافی است. قیمت این موها هم با قیمت دلار بالا و پایین می شود.

او در ادامه درباره قیمت این موها توضیح می دهد: از کیلویی 8 میلیون تومان تا 27 میلیون تومان می فروشیم. مثلا قیمت موی سیاه رنگ نشده و خام کیلویی 21 میلیون تومان است. موی داخلی و ایرانی هم داریم اما خب وارداتی گران تر است. البته این به معنای این نیست کیفیت موی خارجی بهتر است، این قیمت صرفا برای وارداتی بودن و قیمت دلار است.

با وجود این، آرایشگران می گویند آنقدر تقاضا برای فروش مو بالا رفته است که کمتر گذرشان به واردکننده ها می افتد. حکایت غم انگیزی که از یک آگهی با عنوان فروش موی طبیعی در پلت فرم دیوار شروع شد. آگهی هایی که البته به یک مورد و دو مورد خلاصه نمی شد و از تمام شهرهای ایران از پایتخت گرفته تا فقیرترین شهرهای کشور در فضای مجازی منتشر شده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 592

به "رونق بازار موی زنان ، فروش موی کودک برای خرید گوشی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق بازار موی زنان ، فروش موی کودک برای خرید گوشی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید