رویترز: آلمان طرح مشروطی را برای بازسازی بندربیروت ارائه خواهدکرد

به گزارش مجله گیلاسفا، به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع گفت که آلمان طی هفته آینده طرحی را برای بازسازی بندر بیروت به مقامات لبنانی ارائه خواهد نمود.

رویترز: آلمان طرح مشروطی را برای بازسازی بندربیروت ارائه خواهدکرد

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گفته دو منبع دیپلماتیک آگاه از این طرح، آلمان و فرانسه کوشش بر بازسازی بندر بیروت دارند و برلین در تاریخ 7 آوریل جاری طرحی را که بانک سرمایه گذاری اروپا با یاری برای تأمین اقتصادی آن موافقت نموده است، ارائه خواهد نمود.

یکی از دو منبع مذکور میزان اعتبار بانک سرمایه گذاری اروپا در این خصوص را بین 2 و سه میلیارد یورو اعلام نمود.

یک مقام ارشد لبنانی هم گفت که آلمان پیشنهادی جامع را برای بازسازی بندر بیروت ارائه خواهد نمود.

این در حالی است که وزارت خارجه آلمان و شرکت های سرمایه گذاری در این زمینه که منابع دیپلماتیک مذکور می گویند طرح توسط آنها تدوین شده است از ارائه شرح در این خصوص خودداری کردند و اظهارنظری هم از سوی بانک سرمایه گذاری اروپا انجام نشده است.

دو منبع مذکور در عین حال گفتند که گروه های سیاسی لبنان ابتدا به توافق برای تشکیل دولت جدید جهت اصلاح بودجه و ریشه کنی فساد احتیاج دارند و این شرطی است که از سوی تأمین کنندگان اقتصادی از جمله صندوق بین المللی پول مطرح شده است.

یکی از این دو منبع همچنین گفت که این طرح تحت شروطی ارائه خواهد شد و آلمان و فرانسه مایلند ابتدا دورنمای یک دولت پایبند به اصلاحات در لبنان معین شود.

لازم به ذکر است که انفجار مواد شیمیایی در بندر بیروت در ماه آگوست گذشته به کشته شدن 200 نفر و زخمی شدن هزاران نفر منجر شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 711

به "رویترز: آلمان طرح مشروطی را برای بازسازی بندربیروت ارائه خواهدکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: آلمان طرح مشروطی را برای بازسازی بندربیروت ارائه خواهدکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید