سَن سوئیت راهکاری ساده برای اجاره آپارتمان مبله در تهران

به گزارش مجله گیلاسفا، واحدهای مبله در ایران و به ویژه شهر تهران از محبوبیت خاصی برخوردارند و افراد بسیاری در پی اجاره یا اقامت موقت در این واحدها هستند.

سَن سوئیت راهکاری ساده برای اجاره آپارتمان مبله در تهران

.

اگر اهل سفر باشید، احتمالاً عبارت واحد مبله یا آپارتمان مبله زیاد به گوشتان خورده است و شاید هم اقامت کوتاه مدت در آن ها را تجربه نموده باشید. این روزها واحدهای مبله در کشورمان و به ویژه شهر تهران از محبوبیت خاصی برخوردار هستند و تعداد زیادی از افراد به دلایل مختلف اقامت در آن ها را به اقامت در سایر مراکز اقامتی مثل انواع هتل و مسافرخانه ترجیح می دهند.

خانه های مبله از امکانات و ویژگی های متنوعی برخوردار هستند و احتیاجهای تمامی افراد را پاسخ می دهند. بعضی افراد خانه مبله را برای اقامت کوتاه مدت در طول سفر بر می گزینند، بعضی آن را به چشم فرصتی برای زندگی کوتاه مدت در واحدهای لوکس می بینند. با هر قصدی که به سمت اجاره واحد مبله جذب شده باشید، از انتخابتان پشیمان نخواهید شد.

چه اطلاعاتی از واحدهای مبله دارید؟ آیا با ویژگی های یک آپارتمان مبله مناسب آشنا هستید؟ می دانید که از کجا و چگونه می توانید واحد مبله اجاره کنید؟ اگر پاسخ این سوالات را نمی دانید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و به طور کامل با خانه مبله آشنا شوید. واحد مبله چیست؟

واحد مبله، یک واحد مسکونی است که تمامی وسایل و امکانات زندگی شهری در آن وجود دارد. هر شخصی که تمایل داشته باشد برای مدتی در خانه مبله زندگی کند، می تواند با پرداخت هزینه مشخص این خانه را از صاحب آن اجاره کند. خانه مبله انواع مختلفی دارد و می تواند به شکل خانه ویلایی، آپارتمان مبله و یا سوئیت مبله موجود باشد. معمولاً وقتی که نام واحد مبله به گوشتان می خورد، تصویر یک واحد آپارتمانی به ذهنتان می آید؛ در عمل هم اینگونه است و بیشتر خانه های مبله به شکل آپارتمان هستند.

در حال حاضر در بیشتر نقاط دنیا واحدهای مبله برای اجاره به مسافران و علاقه مندان وجود دارند و در کشور ما نیز این امکان در شهرهای بزرگ وجود دارد. علاقه مندان به اجاره واحد مبله می توانند به روش های مختلف با مالک واحد مبله ارتباط برقرار نموده و برای مدت مشخصی خانه را از او اجاره نمایند.

چرا واحد مبله اجاره کنیم؟

بسیاری از افراد با توجه به مزایای متعدد خانه مبله، اقامت در آن را به هتل و یا مسافرخانه ترجیح می دهند. امکانات متنوعی که در این خانه های مبله وجود دارد، آن را به گزینه ای مناسب برای بیشتر افراد تبدیل نموده است. بعضی از مزایای اجاره خانه مبله عبارتند از:

  • هزینه پایین تر در مقایسه با هتل ها
  • امکانات بیشتر و اختصاصی تر در مقایسه با مسافرخانه ها
  • فراهم بودن تمامی امکانات زندگی عادی در خانه و عدم احتیاج به خرید یا همراه داشتن وسایل اضافی
  • قابلیت تحویل دادن خانه و نقل مکان به خانه ای دیگر در کوتاه ترین زمان ممکن

تمامی این موارد در کنار هم باعث می شوند تعداد زیادی از افراد علاقه مند به اجاره کردن خانه مبله باشند. افرادی که تمایل دارند در یک واحد مبله اقامت داشته باشند، شاید از ساکنان همان شهر باشند که به علت پروژه کاری و یا دلایل دیگر قصد داشته باشند برای مدتی در نقطه دیگری از شهر سکونت نمایند. این افراد با اجاره کردن یک سوئیت مبله می توانند احتیاج خود را رفع نموده و پس از اتمام پروژه به منزل خود بازگردند.

مشخصات یک واحد مبله ایده آل چیست؟

واحد مبله ایده آل، از نظر افراد مختلف تعریف متفاوتی دارد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد واحدهای مبله، تنوع فوق العاده در مشخصات داخلی و خارجی ساختمان آن است که باعث می گردد برای هر فردی با هر گونه انتظاری واحد مبله مناسب موجود باشد. اگر قصد دارید مدتی در واحد مبله اقامت داشته باشید، بهتر است اولویت های خود را فهرست کنید و با در نظر گرفتن آن ها واحد مبله را انتخاب کنید. در ادامه بعضی از ویژگی های عمومی یک واحد مبله مناسب را برای شما معرفی نموده و هرکدام را شرح می دهیم.

امکانات خواب

عبارت امکانات خانه، شامل کل وسایل و تجهیزات موجود در خانه است. یکی از اصلی ترین امکانات خانه، تخت خواب است. آپارتمان مبله به صورت یک خوابه، دو خوابه و چند خوابه عرضه می شوند که امکان استفاده از تخت های یک نفره و دو نفره در اتاق های آن وجود دارد. بسته به تعداد نفرات شما، این موضوع می تواند یکی از امکانات حائز اهمیت خانه مبله باشد. در بعضی واحدهای مبله، امکانات دیگر نظیر بالش، پتو و رخت خواب اضافی هم وجود دارد.

آشپزخانه

هر کسی که قصد اقامت موقت در واحد مبله را داشته باشد، به آشپزخانه در محل اقامت احتیاج دارد. یک واحد مبله معمولی دارای آشپزخانه ای است که وسایلی نظیر یخچال، فریزر، اجاق گاز، ظروف و قاشق و چنگال در آن وجود دارد. ممکن است در بعضی واحدهای مبله وسایل بیشتری مانند ماشین ظرفشویی، ماکروفر، ماشین لباسشویی و غیره نیز موجود باشد که در این صورت طبیعتاً هزینه اجاره روزانه آن افزایش می یابد.

دسترسی به مراکز درمانی و بیمارستان

یکی از موارد مهمی که معمولاً در انتخاب واحد مبله نادیده گرفته می گردد، مقدار دسترسی آن به مراکز درمانی و بیمارستانی است. اگر قصد داشته باشید خانه روزانه اجاره کنید شاید این مورد در میان اولویت هایتان نباشد، اما برای افراد سالمند و مبتلا به بیماری دسترسی واحد مبله به بیمارستان ها و مراکز درمانی باید جزو اولویت ها باشد.

دسترسی به بزرگراه ها و وسایل نقلیه عمومی

اگر وسیله نقلیه شخصی دارید و در طی مدت زمان اقامت خود در خانه مبله احتیاج به خارج شدن از آن و سفر در شهر دارید، توصیه می گردد واحدی را انتخاب کنید که به بزرگراه ها و جهتهای اصلی شهر دسترسی داشته باشد. در نظر نگرفتن این موضوع و آشنا نبودن با جهتهای رفت و آمد در شهر محل سکونت، می تواند باعث گردد مدت زمان زیادی را در جهت رفت و آمد و یا برای پیدا کردن جهت مناسب صرف کنید.

در صورتی که وسیله نقلیه شخصی به همراه ندارید، باید دسترسی خانه مبله به وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس، مترو و تاکسی را آنالیز کنید. در شهر بزرگی مانند تهران حدود 80 ایستگاه مترو در نقاط مختلف وجود دارد که نزدیکی به هر یک از آن ها برای واحد مبله یک امتیاز محسوب می گردد.

چه کسانی مشتری واحد مبله هستند؟

مشتریان واحدهای مبله، محدوده گسترده ای از مردم را در بر می گیرد. معمولاً اجاره دادن واحدهای مبله در شهرهای بزرگی نظیر تهران یا شهرهای مسافر پذیر و دارای جاذبه های گردشگری مرسوم است. بعضی از افراد برای انجام یک کار اداری و یا طی کردن بخشی از مراحل درمانشان به تهران می آیند. این افراد که عموماً اقامت کوتاه مدتی دارند، می توانند با اجاره کردن یک واحد مبله علاوه بر صرفه جویی در هزینه، در طول اقامت خود از آسایش کافی بهره مند شوند. ورزشکارانی که برای انجام مسابقات به شهر دیگر می فرایند یا دانشجویانی که در طول هفته یک یا دو روز کلاس دارند و پس از آن به شهر خود باز می گردند، اقشار دیگری از مشتریان واحدهای مبله هستند.

آشنایی با یک راه حل نوین برای اجاره واحد مبله

حال که با مزایا و ویژگی های منحصر به فرد واحدهای مبله آشنا شدید، شاید علاقه مند باشید در سفر بعدی خود به تهران یا در گردشگری و تهران گردی های خود، اقامت در این واحدهای لوکس را تجربه کنید. وب سایت سن سوئیت، بستری را فراهم نموده است که با مراجعه به آن می توانید پس از مشاهده عکس های خانه های مبله، مطالعه امکانات و مشاهده هزینه اقامت، گزینه مطلوب خود را انتخاب کنید. با این روش احتیاجی به مراجعه به مشاوران املاک منطقه یا پرس و جو از دیگران ندارید. با انتخاب واحد مبله از سایت سن سوئیت، یکی از مهم ترین دغدغه های شما در سفر به تهران رفع می گردد و می توانید با خیال راحت به هدف اصلی خود از سفر رسیدگی کنید.

منبع: کجارو
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1155

به "سَن سوئیت راهکاری ساده برای اجاره آپارتمان مبله در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سَن سوئیت راهکاری ساده برای اجاره آپارتمان مبله در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید