مدل های جدید و ارگونومیک صندلی کامپیوتر اتاق کار و اتاق خواب

به گزارش گیلاسفا، صندلی کامپیوتر یکی از مهم ترین وسایلی است که کنار میز کامیپوتر، در اتاق کار یا اتاق خواب قرار می گیرد. صندلی میز کامپیوتر در سبک های مدرن و کلاسیک نیز تولید و طراحی می شوند و بطور کلی مدل های بسیار متنوع و زیادی در بازار وجود دارد که هر کدام از امتیازات ویژه ای برخوردار هستند. درمطالب پیشین در مورد مبحث ارگونومیک و با کیفیت بودن مواد سازنده صندلی ها مفصل صحبت کردیم اما در ادامه مطالب پیشین در این قسمت می خواهیم بیشتر در مورد سبک و شکل طراحی اینگونه صندلی ها صحبت کنیم زیرا صندلی و میز کامپیوتر نیز بخشی از مبلمان موجود در اتاق بحساب می آیند و از همین رو تاثیر بسیار زیادی بروی شیکی و زیبایی سبک بکار رفته در دکوراسیون اتاق خواب یا اتاق کار خواهند گذاشت.

مدل های جدید و ارگونومیک صندلی کامپیوتر اتاق کار و اتاق خواب

در سبک کلاسیک تقریبا تمامی صندلی های کامپیوتر در شکل هایی شبیه به کاناپه ها و مبلمان راحتی کوچک، طراحی و تولید می شوند. البته این طرح ها بیشتر مناسب افراد وشخصیت های مهم است بطور مثال در دفتر رئیس شرکت یا ادارجات که افراد مهمی در آن رفت و آمد می کنند وجود چنین صندلی هایی بیش از پیش اهمیت پیدا می کند زیرا به شکوه و جلال دکوراسیون کلی اتاق می فزایند. صندلی کامپیوتر سبک کلاسیک بیشتر در رنگ های سفید، کرم، قهوه ای کم رنگ و البته رنگ مشکی یا سیاه تولید می شوند تا با سبک کلاسیک هر اتاقی راحت تر ترکیب شوند. در قسمت بالای تکیه گاه کمر صندلی های کلاسیک معمولا قسمتی هم برای تکیه دادن سر و گردن در نظر گرفته می شود و به همین دلیل ارتفاعشان نسبت به صندلی های دیگر کمی بیشتر است. همچنین صندلی های کلاسیک بیشتر از اسفنج و ابر پر می شوند تا هم جلوه بهتر و بزرگ تر بخود بگیرند و هم فضای راحتی برای مصرف کننده فراهم آورند.

اما در سبک مدرن طراحی ها نسبت به سبک کلاسیک اندکی متفاوت است. صندلی مدرن برخلاف مدل های کلاسیک خیلی کمتر از اسفنج یا ابر استفاده می کنند و معمولا طراحی بسیار ساده و البته باریکی دارند. در این صندلی ها عموما از پارچه بعنوان روکش استفاده نمی شود یا اگر هم استفاده شود بسیار ساده و بدون طرح خواهد بود اما در سبک کلاسیک اغلب پارچه ها از طرح های کلاسیک و عمدتا چرم استفاده می کنند. صندلی های مدرن از موادی نظیر فلز و پلاستیک ساخته می شوند در صورتی که در مدل های کلاسیک ترکیب چوب نیز به آنها اضافه می شود. همچنین صندلی های مدرن که از طرحی ظریف تر بهره می برند بیشتر در رنگ های سفید و سیاه طراحی و تولید می شوند.

صندلی کامپیوتر

منبع: اتاق
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 249

به "مدل های جدید و ارگونومیک صندلی کامپیوتر اتاق کار و اتاق خواب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل های جدید و ارگونومیک صندلی کامپیوتر اتاق کار و اتاق خواب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید