مدیر اف. بی. آی: هر 10 ساعت یکبار درباره چین تحقیقاتی شروع می کنیم

به گزارش مجله گیلاسفا، مدیر دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) به اعضای کمیته اطلاعات سنا گفت، این آژانس هر 10 ساعت یکبار درباره اقدامات مختلف دولت چین تحقیقاتی شروع می نماید.

مدیر اف. بی. آی: هر 10 ساعت یکبار درباره چین تحقیقاتی شروع می کنیم

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری هیل، کریستوفر رای، مدیر اف.بی.آی در نشست سالانه کمیته اطلاعات سنا پیرامون تهدیدات جهانی که روز چهارشنبه برگزار گردید، گفت: ما هر 10 ساعت یکبار تحقیقاتی جدید درباره چین شروع می کنیم و می توانم به این کمیته اطمینان دهم که آن به این خاطر نیست که کارمندان اف.بی.آی هیچ کار دیگری برای انجام ندارند.

وی اضافه کرد: ما در حال حاضر 2000 تحقیقات در رابطه با اقدامات دولت پکن داریم.

این اظهارات رای در پاسخ به سوالی از سوی سناتور مارکو روبیو درباره کوشش های نفوذ روسیه و چین مطرح شدند.

رای با اشاره به چین گفت: فکر نمی کنم کشوری وجود داشته باشد که به این اندازه تهدیدی جدی برای نوآوری، امنیت مالی و ایده های دموکراتیک مان باشد. ابزارهای موجود در جعبه ابزارشان برای نفوذ بر کسب وکارها، موسسات آموزشی و دولت هایمان در همه سطوح عمیق، گسترده و پایدار هستند.

سال گذشته وزارت دادگستری آمریکا به دنبال یکی از تحقیقات اف.بی.آی چندین تن را به خاطر کوشش هایشان برای تهدید، وادار کردن یا آزار بعضی ساکنین آمریکا به چین بازگرداند. هشت تن نیز به فعالیت در آمریکا به عنوان ماموران غیرقانونی چین متهم شدند.

نشست روز چهارشنبه نخستین نشست درباره تهدیدات جهانی طی دو سال گذشته است چرا که بعضی از مقامات دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا از شرکت در نشست 2020 امتناع نموده بودند.

این تجزیه و تحلیل تند و تیز درباره چین در بحبوحه افزایش جرائم از روی نفرت و انزجار علیه آسیایی-آمریکایی ها در بحبوحه پاندمی کرونا مطرح شده است.

مارک وارنر، رئیس کمیته اطلاعات سنا در شروع این نشست گفت: در حالی که با چالش های به وجود آمده از سوی چین دست و پنجه نرم می کنیم، باید تاکید کنم که مشکل ما با حزب کمونیست چین است نه مردم چین و قطعا نه آسیایی-آمریکایی های مستقر در آمریکا.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 768

به "مدیر اف. بی. آی: هر 10 ساعت یکبار درباره چین تحقیقاتی شروع می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر اف. بی. آی: هر 10 ساعت یکبار درباره چین تحقیقاتی شروع می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید