مقاله: گشتی در جزیره مورانو ونیز در مدت تور ایتالیا

به گزارش مجله گیلاسفا، بسیاری از کسانی که در مدت تور ایتالیا به ونیز می روند در خود شهر هتل می گیرند. البته در مورانو هتلهای 4 ستاره ای وجود دارد که قیمتهایشان خیلی بیشتر از یک هتل 2 یا 3 ستاره در ونیز نیست. بعضی از این هتلها امکاناتی دارند که شاید هتلهای کوچک ونیز آنها را نداشته باشند. جواب به این سوال که آیا کسی که برای دیدن ونیز به ایتالیا آمده لازم است در مورانو بماند یا نه، به سه عامل بستگی دارد: بودجه، مدت زمان ماندن در ونیز و نیازهای شخصی.

مقاله: گشتی در جزیره مورانو ونیز در مدت تور ایتالیا

مورانو هفت ایستگاه اتوبوس آبی دارد و تمامشان به جاذبه های گردشگری که قبلا اشاره کردیم و همچنین کارخانه های تولید شیشه که به روی عموم باز هستند نزدیکند. سرویس های مورانو خوب هستند ولی تناوب و زمان سفرشان بسته به مسیر و این که چه زمانی از روز باشد، بستگی دارد. در طول روز قایق ها هر 20 تا 30 دقیقه یکبار در بیشتر خطوط به سمت مورانو حرکت می کنند. نزدیکترین ایستگاه به مورانو Fondamente Nove در شمال ونیز است. از اینجا تا مورانو فقط 10 دقیقه طول می کشد. ولی رسیدن به مورانو از جاذبه های گردشگری معروف مانند میدان سینت مارک در ونیز یا از ایستگاه راه آهن ونیز حدود 30 تا 40 دقیقه بسته به تعداد ایستگاه های مسیر طول می کشد.

بسیاری از کسانی که در مدت تور ایتالیا از مورانو دیدن می کنند آنچنان زمان صرف این جزیره نمی کنند. از نحوه ساخت شیشه در کارخانه ها دیدن می کنند، به چند مغازه فروش شیشه سر زده و جزیره را ترک می کنند. اگر در میانه روز در مورانو باشند شاید برای ناهار بمانند. ولی بیشتر مردم بیشتر از این در مورد این جزیره فکر نمی کنند. مورانو مطمئنا به اندازه ونیز جاذبه های تاریخی ندارد و به اندازه دیگر جزیره های تالاب ونیز خوش رنگ و لعاب نیست، مانند آن شکلی که بورانو است. ولی اگر بورانو و ونیز وجود نداشتند آن وقت می شد دید که مورانو نیز جاذبه های بصری خود را دارد. مورانو با یک قایق سواری کوتاه از ونیز قابل دسترس است. برای هر کسی که در تور اروپا در ونیز بیشتر از چند روز می ماند بازدید از مورانو فوق العاده توصیه می شود. در ضمن اقامت در هتل های مورانو به جای هتل های ونیز از آن ایده هایی است که می توان به صورت جدی به آن فکر کرد.

منبع مقاله: گشتی در جزیره مورانو ونیز در مدت تور ایتالیا

انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1005

به "مقاله: گشتی در جزیره مورانو ونیز در مدت تور ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: گشتی در جزیره مورانو ونیز در مدت تور ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید