میرکاظمی: حذف و یا عدم حذف ارز ترجیحی برعهده دولت است

به گزارش مجله گیلاسفا، خبرنگاران - رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هر زمان شرایط و فضای مالی کشور مساعد باشد، می توان بتدریج حذف ارز ترجیحی را عملیاتی کرد و در حال حاضر برای حذف ارز 4200 تومانی زمان و تاریخ مشخصی را نمی توان مشخص کرد.

میرکاظمی: حذف و یا عدم حذف ارز ترجیحی برعهده دولت است

مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به سوالی مبنی براینکه دولت از چه زمانی اقدام به حذف ارز 4200 تومانی خواهد نمود، گفت: براساس قانون بودجه سال 1401 اختیار حذف و یا عدم حذف ارز ترجیحی برعهده دولت قرار داده شده است و از سوی دیگر حجم ارز 4200 تومانی در کشور به میزانی نیست که بتوان تا انتها سال از آن استفاده کرد.

وی ادامه داد: بنابراین هر زمان شرایط و فضای مالی کشور مساعد باشد، می توان بتدریج این موضوع را عملیاتی کرد و در حال حاضر برای حذف ارز ترجیحی زمان و تاریخ مشخصی را نمی توان معین کرد.

میرکاظمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه چرا با توجه به اینکه هنوز ارز ترجیحی حذف نشده است، شاهد افزایش قیمت کالاها بویژه در خصوص گوشت قرمز و مرغ در کشور هستیم، اظهار کرد: قیمت ها روی نرخ گوشت قرمز و مرغ تغییری نکرده است، بعضی هزینه ها و قیمت تمام شده مواد غذایی به نرخ مواد اولیه بستگی ندارد و عوامل دیگری نیز در این میان موثر هستند و برای این تاثیرات باید یارانه پرداخت گردد و یا اجازه داد، قیمت ها اصلاح گردد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 31 خرداد 1401 بروزرسانی: 31 خرداد 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1249

به "میرکاظمی: حذف و یا عدم حذف ارز ترجیحی برعهده دولت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرکاظمی: حذف و یا عدم حذف ارز ترجیحی برعهده دولت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید