میچ مک کانل به ترامپ هشدار داد

به گزارش گیلاسفا، خبرنگاران : رهبر اکثریت سنای آمریکا دوشنبه علیه خروج نیروهای آمریکایی بیشتر از افغانستان هشدار داد و این در شرایطی است که پنتاگون برای اجرای دستوری در این رابطه آماده می شود.

میچ مک کانل به ترامپ هشدار داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنای آمریکا در صحن این مجلس هشدار داد که تنها اقلیت کوچکی در کنگره از کاهش سریع حمایت می کنند. او هشدار داد که خروج سریع نیروهای آمریکایی از افغانستان به متحدان ما لطمه می زند و مایه خشنودی کسانی می شود که آسیب رسیدن به ما را آرزو دارند.

به گزارش پایگاه خبری هیل، مک کانل گفت: تبعات خروج زودهنگام آمریکا حتی بدتر از خروج رئیس جمهور اوباما از عراق در سال 2011 خواهد بود. این یادآور خروج تحقیرآمیز آمریکایی ها از سایگون (ویتنام) در سال 1975 است. ما با این کار شرکای خود را در افغانستان رها می کنیم.

میچ مک کانل در سخنانش مستقیما از دونالد ترامپ انتقاد نکرد. اما سخنان او در بحبوحه گزارش های متعددی عنوان می شود که مقام های پنتاگون آماده می شوند که به زودی ترامپ به مقام های نظامی برای کاهش نیروها در افغانستان از 4500 به 2500 تن و کاهش تعداد نیروها در عراق از 3000 به 2500 تن تا 15 ژانویه دستوری بدهد.

مک کانل با اشاره به دستاوردهای دولت ترامپ ظرف چهار سال گذشته، استدلال کرد که ایالات متحده نقشی محدود اما مهم ایفا کرده و اینکه کاهش نیروها موجب تقویت طالبان می شود. او گفت: عقب نشینی نامنظم موفقیت های مهم این دولت را به خطر می اندازد.

میچ مک کانل افزود که در حالی که همه جنگ ها پایان می یابند، هیچ چیز درباره شرایطی که امروز با آن روبرو هستیم نشان نمی دهد که اگر عزم خود را از دست بدهیم، تروریست ها به راحتی ما را تنها خواهند گذاشت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 321

به "میچ مک کانل به ترامپ هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میچ مک کانل به ترامپ هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید