چهارمین کاروان لجستیک نظامیان آمریکا هدف قرار گرفت

به گزارش گیلاسفا، به گزارش خبرنگاران به نقل از الفرات نیوز، چهارمین کاروان نظامی ایالات متحده آمریکا در عراق نیز امروز هدف قرار گرفته شد. منابع رسانه ای اعلام کردند که کاروان آمریکایی ها در شهر حله واقع در جنوب بغداد هدف قرار گرفته است.

چهارمین کاروان لجستیک نظامیان آمریکا هدف قرار گرفت

این درحالی است که پیش از این نیز منابع رسانه ای از انفجار چند بمب کنار جاده در راستا کاروان لجستیک وابسته به نظامیان ایالات متحده آمریکا در عراق خبر داده بودند. به همین دلیل، پیشتر اعلام شد که یک بمب کنارجاده ای در راستا کاروان نظامی تروریست های آمریکایی در استان دیوانیه منفجر شده است.

گروه اصحاب الکهف مسئولیت انفجار مذکور را برعهده گرفت. این درحالی است که یک بمب کنار جاده ای دیگر نیز کاروان نظامیان آمریکا در ذی قار را هدف قرار داد. گروه اولیاء الدم مسئولیت این انفجار را برعهده گرفت.

کاروان سوم آمریکایی ها نیز در منطقه یوسفیه واقع در بغداد هدف قرار گرفته بود. طی ماه های گذشته انفجارهای مشابهی بر سر راه کاروان های نظامیان تروریست آمریکایی در عراق رخ داده است. ائتلاف آمریکایی برای در امان ماندن از این انفجارها، تجهیزات نظامی بیشتری را به عراق ارسال کرده است.

در حال حاضر، کارشناسان و ناظران سیاسی بر این باورند که ایالات متحده آمریکا در حال احیای تروریست های تکفیری داعش در عراق است و تلاش می کند در سایه ریاست جمهوری بایدن به این هدف جامه عمل بپوشاند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 730

به "چهارمین کاروان لجستیک نظامیان آمریکا هدف قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین کاروان لجستیک نظامیان آمریکا هدف قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید