گوگل قوانین پهپادی دولت آمریکا را ناقض حریم شخصی دانست

به گزارش مجله گیلاسفا، به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، بر اساس تغییرات تازه ای که در قوانین به پرواز درآوردن پهپادها در آمریکا اعمال شده، تقریباً تمامی پهپادهایی که در این کشور به پرواز در می آیند باید موقعیت مکانی خود را به طور لحظه به لحظه به گونه ای گزارش نمایند که برای نهادهای اطلاعاتی و قضائی ایالات متحده در دسترس باشد.

گوگل قوانین پهپادی دولت آمریکا را ناقض حریم شخصی دانست

اگر چه بهانه وضع این قانون، افزایش امنیت ملی اعلام شده، ولی این کار باعث نقض حریم شخصی افراد و شرکت های به پرواز درآورنده پهپادهای مذکور می گردد و ممکن است اطلاعات حساس آنها نیز به دست شرکت های رقیب یا نهادهای فاقد صلاحیت بیفتد.

گوگل به صراحت نسبت به این موضوع اعتراض نموده و شرکت وینگ زیرمجموعه آن، هشدار داده که وضع چنین قانونی پیامدهای خطرناکی برای مشتریان انواع پهپاد خواهد داشت. به عنوان مثال این قانون موجب افشای مبدا و مقصد پهپادها، محل زندگی گیرندگان بسته های ارسالی به وسیله پهپادها و اطلاعات خصوصی دیگر خواهد شد.

این شرکت افزوده مردم آمریکا نمی پذیرند که چنین اطلاعات خصوصی از آنها به دست نهادهای دولتی بیفتد و لذا باید این نوع قوانین کنترل و نظارت تغییر کند و چنین اقداماتی در آسمان قابل پذیرش نیست. مقامات دولتی هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 559

به "گوگل قوانین پهپادی دولت آمریکا را ناقض حریم شخصی دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل قوانین پهپادی دولت آمریکا را ناقض حریم شخصی دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید