15 وسیله به درد نخور برای سفرهای شهری

به گزارش مجله گیلاسفا، امروزه دیگر هیچ کس از چک های مسافرتی استفاده نمی کند، این یک حقیقت است. همین طور اغلب مردم احتمالا سمت نقشه های کاغذی و یا حلقه های فیلم عکاسی یدکی هم نمی فرایند. با وجود این تغییرات در اقلام موردنیاز برای سفر، هنوز لوازم بسیاری هستند که گردشگران حمل می کنند ولی در اصل، کاملا بی فایده هستند. این وسایل طیف مختلفی دارند و از بند رخت پلاستیکی گرفته تا کمربند مخفی پول را شامل می­ شوند. این اقلام وسایلی هستند که بهتر است در خانه بمانند.

15 وسیله به درد نخور برای سفرهای شهری

دوربین

اگر واقعا علاقه مند به عکاسی هستید، همراه داشتن یک دوربین DSLR سنگین (دوربین های حرفه ای که قابلیت تغییر لنز را دارند و وزن سنگین، مهم ترین نکته منفی آن ها است) یا حتی یک دوربین نیمه حرفه ای قابل درک است، اما برای سایر افراد واقعا نیازی به همراه داشتن دوربین نیست. بیشتر گوشی های هوشمند عکس های فوق العاده ای می گیرند. با استفاده از گوشی موبایل احتمال ثبت لحظه های جادویی، از طریق چیزی که در جیب شما جا می شود و آن را با خود همه جا می برید، بسیار بیشتر خواهد بود. پس به یاد داشته باشید که به همراه داشتن دوربین در سفر غیرضروری است؛ مگر اینکه یک حرفه ای باشید.

سیم کارت مسافرتی

بسیاری از افراد از سیم کارت های مسافرتی (بعضی از اپراتورها سیم­کارت هایی ویژه مسافرت ارائه می دهند که هزینه و بسته های پیشنهادی خاصی دارد) استفاده نمی ­کنند. درست است که این سیم­ کارت­ ها سرویس های تماس و پیامک را با قیمت های کمی ارزان­تر عرضه می کنند، اما چیزی که بیشتر ما در جاده و به ویژه در سفرهای خارجی به آن نیاز داریم رومینگ دیتا (Data Roaming) است تا بتوانیم به اینترنت دسترسی داشته باشیم. شما می توانید در طول یک سفر تماس های و پیام های خود را به جای استفاده از تلفن همراه، از طریق اینترنت منتقل کنید. تفاوت قیمت این سرویس، یعنی اینترنت همراه، در سیم کارت های مختلف با یکدیگر فرق دارد و هزینه اضافی در طول سفر به شما تحمیل می کند. بهترین کار استفاده از وای فای مجانی هاستل یا هتل محل اقامت شما است.

لباس های مخصوص مسافرت

قدم زدن در پاریس با شلوار برندهای معروفی چون کاتماندو (Kathmandu) و ژاکت نورتفیس (Northface) بسیار احمقانه به نظر می رسد. این یک سفر کوه نوردی نیست. شما می خواهید در خیابان قدم بزنید، از بناهای تاریخی دیدار کنید و در نهایت شام بخورید. بهتر است همان لباس هایی را بپوشید که در شهر خودتان می پوشید. بردن لباس های غیرضروری در شهرهای که ماهیت طبیعت گردی ندارند یک عادت نامناسب است که باید ترک شود.

پانچو پلاستیکی

همه چیز با این جمله شروع می شود: عالی است. با وجود داشتن این پانچو دیگر خیس نخواهم شد، جای زیادی هم که نمی گیرد، پس پانچو را با خودم می برم. اما لحظه ای که بسته بندی آن را باز می کنید تبدیل به یک کیسه پر سروصدا و بزرگ می شود که هیچ وقت توانایی تا کردن دوباره آن را ندارید و حتی زحمت پوشیدنش را به خود نخواهید داد. پانچو را زمانی با خود ببرید که در سفرهایتان و در هنگام باران سرپناهی برای ماندن ندارید؛ که بیشتر سفرها این گونه نخواهد بود. پانچو یک وسیله غیرکاربردی در بیشتر سفرها است، از بردن آن خودداری کنید.

کمربند مخفی پول

همه از وجود کمربند مخفی پول خبر دارند. هر شخص غیر قابل اعتماد در هتل شما از وجودش خبر دارد. همه دزدهای شهر هم از وجودش مطلع هستند. همچنین این کمربند به شکل یک برآمدگی دور کمر شما تعیین است، انگار در حال دزدیدن میزانی شنیسل از فروشگاه هستید. راه های بهتری برای جاساز کردن اشیا ارزشمند وجود دارد. پس عمل کردن به کلیشه ها را فراموش کنید، چون فردی که بخواهد وسایل شما را بدزدد به خوبی از وجود کیسه پولی مخفی دور کمر شما مطلع است و تقریبا می توانید مطمئن باشید که راهی برای دزدیدن آن هم یافته است، شما می­توانید به روش های دیگر مانند مخفی کردن پول در جیب داخلی شلوار یا داخل جوراب های خود بیشتر از کیسه پول مخفی اعتماد کنید.

کتاب راهنما

هنوز هم خیلی ها، هنگام بستن کوله بار مسافرت، جایی برای کتاب راهنما در نظر می گیرند؛ کتاب های معروفی چون لونلی پلنت (Lonely Planet)، راف گاید (Rough Guide) یا برندهای دیگر. اما چیزی که ضروری نیست همراه داشتن یک کتاب به سختی و بزرگی یک آجر است! نسخه الکترونیکی کتاب را تهیه کنید و با استفاده از وسایل الکترونیکی خود مانند موبایل یا تبلت از آن استفاده کنید. حالا شما آماده سفر هستید. حتما کتاب راهنما همراه داشته باشید، اما نه نسخه چاپی آن را، چون خیلی جا می گیرد.

بند رخت پلاستیکی

فردی که مسافرت های بسیاری می رود، درباره استفاده از بند رخت پلاستیکی می گوید: 10 سال است که بند رخت پلاستیکی را در سفرها به همراه داشته ام و فقط 2 بار از آن استفاده کرده ام. به جز آن 2 بار، همیشه یا لباس هایم را نشسته ام یا پول کمی داده ام تا شخص دیگری در محل اقامتم این کار را برایم انجام دهد یا به خشک شویی مراجعه کردم. پس بند رخت یک وسیله غیرضروری است، آن را به همراه نبرید.

بیش از یک وسیله هوشمند

بسیاری از افراد طرفدار سرسخت استفاده از گوشی های هوشمند برای سفر هستند. حق هم دارند، چون این گوشی های هوشمند می توانند راهنمای سفر، نقشه یا میلیون ها چیز دم دستی دیگر و همچنین وسیله ارتباطی آن­ها باشند؛ اما واقعا نیازی به حمل یک آی پد (IPad) بزرگ، کیندل (Kindle)، لپ تاپ یا وسایل الکترونیکی حجیم دیگر نیست. سخت نگیرید و صرفاً به استفاده از گوشی هوشمند همراه خود بسنده کنید.

کفش های پیاده روی

اگر واقعا در سفر پیش روی خود به پیاده روی طولانی و سنگین خواهید رفت، پس کفش های پیاده روی به کارتان خواهد آمد. اما اگر مانند بسیاری از مسافران فقط قرار است در پیاده روهای شهرهای بزرگ قدم بزنید، داشتن کفش های پیاده روی غیرضروری است و فقط باعث سنگینی بار شما می شود. کفش پیاده روی بسیار کاربردی است، اما وزن و حجم زیاد آن را هم در نظر بگیرد و این کفش­ ها را از چمدان خود در سفرهای که به آن نیاز ندارید، کنار بگذارید.

لباس برای بیش از 10 روز

چپاندن همه چیز در کیف مسافرتی یا چمدان خیلی وسوسه انگیز است؛ چند شلوار جین، تعدادی زیادی ژاکت و کت، 6 جفت کفش، تمام زیرپوش ها و غیره. اما نیاز شما فقط به میزان 10 روز لباس است. بعد از آن می توانید لباس هایتان را به خشک شویی بدهید، به شکلی که همیشه لباس تمیز داشته باشید و از میزان شیک پوش بودن شما کاسته نشود. به میزان 10 روز لباس بردارید، آن وقت است که قدر چمدان سبک را خواهید دانست! اما در صورتی که این کار را نکنید، قبل از هر بار عوض کردن هتل مجبور به حمل کردن یک کیف سنگین و بی خاصیت خواهید شد.

لوازم آرایشی و بهداشتی فراوان

بعضی ها فراموش می کنند که کشورها یا شهرهای دیگر هم فروشگاه دارند. فروشگاه هایی که صابون، شامپو یا مرطوب کننده می فروشند. نیازی نیست از ترس تمام شدن لوازم بهداشتی، مقادیر فراوانی از این ها را همراه خود داشته باشید، در حدی که در طول سفر جواب اولیه شما را بدهد این اقلام را با خود ببرید. بیشتر از آن را می توانید در شهر مقصد خریداری کنید. نگران نباشید، در بیشتر کشورها و شهرهای دنیا برند آرایشی بهداشتی دلخواه شما نیز یافت می شود.

کوله پشتی

کسانی که کفش های پیاده روی نیاز دارند احتمالاً همان کسانی هستند که به کوله پشتی هم نیاز خواهند داشت و این افراد در بیشتر مواقع طبیعت ­گرد هستند، اما در بیشتر مواقع یک کیف ساده چرخ دار کار بقیه را راه می اندازد. این بار بزرگ، یعنی کوله پشتی را با خود به سفر نبرید؛ چون حمل طولانی مدت یک کوله در شهری که برعکس طبیعت به راحتی می توانید به همه چیز دسترسی داشته باشید، چندان کار عاقلانه­ ای نخواهد بود.

چراغ قوه

بیشتر مسافران همیشه یک چراغ قوه دستی کوچک همراه خود داشتند، تا وقتی که با آیکون کوچک چراغ قوه و کارایی اش در تلفن همراه خود آشنا شدند. تلفن همراه شما نقش چراغ قوه را هم بازی خواهد کرد، پس بردن چراغ قوه در سفرهای شهری چندان مناسب نیست. از چراغ گوشی همراه خود استفاده و هر وقت شارژ آن تمام شد به برق وصلش کنید.

ساعت زنگ دار

بعضی ها دوست دارند یک ساعت زنگ دار واقعی کنار تختشان باشد، چیزی که بتوانند شبانه به آن نگاهی بی اندازند. این یک عادت قدیمی رو به ترک است، اما هنوز عده ای به آن اعتیاد دارند. این موضوع قابل درک است، اما الان نرم افزارهای زیادی هستند که همان کار را انجام می دهند. نیازی به همراه داشتن ساعت زنگ دار نیست چون این ساعت ها جای خود را به گوشی هوشمند که همه افراد به همراه خود دارند، داده اند.

کیف محافظ گذرنامه

هر بار که سفر می کنید اولین و تنها کاری که با کیف محافظ گذرنامه (پاسپورت) انجام می دهید چیست؟ گذرنامه خود را از داخلش بیرون می آورید! ماموران گمرکی و مرزی از کیف محافظ گذرنامه خوششان نمی آید و در هر حال استفاده از آن ضروری هم نیست. گذرنامه ها در حین سفر استفاده می شوند پس برای سفر کردن ساخته شده اند. اگر آن ها را در کیف مخصوصی حمل نکنید متلاشی نخواهند شد، به کیفیت کاغذ گذرنامه خود اطمینان داشته باشید.

منبع:Traveller

منبع: کجارو
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1107

به "15 وسیله به درد نخور برای سفرهای شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 وسیله به درد نخور برای سفرهای شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید