آبشار شوی، یکی از بزرگترین آبشارهای خاورمیانه

به گزارش مجله گیلاسفا، آبشار زیبای شوی در استان خوزستان و نزدیکی شهرستان دزفول قرار گرفته که با حدود 85 متر ارتفاع و عرض بیش از 70 متر عنوان یکی از بزرگترین آبشارهای خاورمیانه را به خود اختصاص داده است. اگر قصد بازدید از این آبشار زیبا را دارید با راهنمای بازید از آبشار شوی با ما همراه باشید.

آبشار شوی، یکی از بزرگترین آبشارهای خاورمیانه

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

ایران دارای مناطق طبیعی فوق العاده زیبا و فراوانی است که در جای جای این کشور پهناور قرار گرفته اند و هرکدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. یکی از این زیبایی های طبیعی، آبشار است که از دل صخره های مرتفع سقوط می نماید و نمای زیبا و تماشایی را برای بینندگانش ایجاد می نماید.

این بار گروه گردشگری خبرنگاران میخواهد شما را با یکی از عظیم ترین آبشارهای خاورمیانه آشنا کند؛ اما برخلاف تصور شما این آبشار در شمال کشور نیست. بله آبشاری زیبا، عظیم و جذاب شوی را می توانید در استان خوزستان دیدار کنید.

آبشار شوی در استان خوزستان و شهرستان دزفول، جایی نزدیک به مرز این استان و استان لرستان قرار گرفته است. منطقه غرب کشور به دلیل وجود ویژگی های جغرافیایی خاص از جمله رشته کوه های زاگرس دارای دیدنی های طبیعی مختلف و فراوانی است که یکی از آن ها آبشار عظیم شوی است. این آبشار از دل کوه های زاگرس بیرون می آید و چنان خروشان و خوش صدا است که از صدها متر دورتر نغمه دل فریب آن به گوش می رسد. ارتفاع آبشار شوی حدود 85 متر است و عرض آن بیش از 70 متر که همین سبب شده تا عنوان یکی از عظیمترین آبشارهای خاورمیانه را به خود اختصاص دهد.

وقتی نزدیک آن شوید خواهید دید که آب از ارتفاع بالا و درون غارهای موجود در دل تخت سنگ ها بیرون می آید و با شدت به پایین می ریزد. در زیر این آبشار سنگ های طبیعی وجود دارد که به صورت پله ای قرار گرفته اند و آب را به رودخانه پایین دست خود راهنمایی می نمایند. گفته می گردد در نهایت آب این آبشار به وسیله رودخانه به سد دز می پیوندد. در تمام جهت های این آبشار درختانی سرسبز و تنومند وجود دارند که دورن آن حلقه زده و گویی زیبایی این خلقت خدادادی را ستایش می نمایند.

مطالب مرتبط:

  • آبشار آب سفید، خروشان در دل صخره ها
  • آبشار کبودوال، تنها آبشار خزه ای ایران
  • آبشار لاتون، مرتفع ترین آبشار ایران
  • آبشار بیشه (راهنمای بازدید از زیباترین آبشار لرستان)

اگر شما دل از شهر بکنید و به دنبال جستجوی ناشناخته های ایران به دیدن آبشار شوی بیایید، خود را در بهشتی تکرار نشدنی خواهید یافت که هیچ گاه نظیرش را ندیده اید، ترکیب صدای باد، نغمه پرندگان و صدای برخورد آب به تخت سنگ ها حس سرزندگی را به انسان می دهد. گویی شما سال ها جوان شده اید و هیچ گاه قصد ندارید این محل رؤیایی را ترک کنید.

راستا رسیدن به آبشار نیز از دل تپه ها و دشت های فوق العاده زیبا می گذرد که باید با پیاده روی حدود 30 دقیقه ای آن را طی کنید، در طول راستا می توانید چشم اندازهای زیبا، گونه های گیاهی و حتی جانوری نادری را ببینید که تا به امروز از نزدیک مشاهده نکرده اید. خوشبختانه صعب العبور بودن منطقه سبب شده تا عموم مردم به این مکان دسترسی نداشته باشند و آبشار شوی به صورت بکر و دست نخورده باقی بماند.

چطور به آبشار شوی برویم؟

برای دیدن آبشار شوی ابتدا باید خود را به استان خوزستان و شهر دزفول برسانید، از آنجا در راستا شرق به بلوار شهدا بروید و سپس وارد جاده شهیون شوید. پس از پشت سر گذاشتن منطقه اذانک و صالح آباد به جاده آبشار شوی می رسید؛ تا جایی که جاده وجود دارد در راستا حرکت می کنید و در سرانجام باید ماشین خود را پارک کنید. این راستا چیزی حدود 114 کیلومتر است که بیش از 3 ساعت زمان خواهد برد. از این منطقه به بعد را باید با یاری تابلوهای راهنما به صورت پیاده طی کنید تا به آبشار برسید.

منبع: setare.com
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 617

به "آبشار شوی، یکی از بزرگترین آبشارهای خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار شوی، یکی از بزرگترین آبشارهای خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید