اختصاص بودجه آمریکا برای مبارزه با چالش های روسیه و چین

به گزارش مجله گیلاسفا، دولت جو بایدن در بودجه سال آینده خود 665میلیون دلار برای یاری به کشورهای اروپا و اورآسیا، ازجمله برای مقابله با چالش های روزافزون از جانب روسیه و چین و یاری اقتصادی مضاعفی برای اوکراین در نظر گرفته است.

اختصاص بودجه آمریکا برای مبارزه با چالش های روسیه و چین

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، دولت آمریکا به ریاست جو بایدن از کنگره این کشور خواست با بودجه 665 میلیون دلاری برای یاری به اروپا، از جمله به منظور مقابله با چالش های فزاینده از جانب روسیه و چین در بودجه سال اقتصادی 2022 موافقت کند. سال اقتصادی جدید در ایالات متحده از اول ماه اکتبر (نهم مهر ماه امسال) شروع می گردد.

این مسئله در درخواست بودجه دولت آمریکا که اطلاعات مربوط به آن صبح امروز از سوی وزارت امور خارجه این کشور منتشر شده، تعیین شده است. در این سند آمده است: بودجه درخواست شده در سال اقتصادی 2022 برای یاری به کشورهای اروپایی و اورآسیایی، باعث افزایش پایداری آنها در برابر اعمال نفوذ منفی خارجی در این کشورها می گردد و به حرکت آنها به سمت همگرایی اور آتلانتیکی یاری می نماید و در عین حال کشورهای این منطقه را برای مقابله مؤثر با چالش های در حال افزایش از جانب روسیه و چین آماده می نماید.

طبق این سند، همچنین بودجه جداگانه ای معادل 255 میلیون دلار به منظور یاری اقتصادی به اوکراین، از جمله برای مبارزه با تهاجم از سوی روسیه درخواست شده است. در توجیه لزوم این بودجه شرح داده شده است که یاری ایالات متحده به اوکراین، امکانات این کشور برای مقابله با اقدامات تهاجمی روسیه را افزایش خواهد داد، در عین حال فرایند اصلاحات در اوکراین، از جمله مبارزه با فساد اقتصادی را تسریع و به مقامات کی یف در اقدامات لازم برای همگرایی اروپایی یاری خواهد نمود.

علاوه بر این، دولت آمریکا یاری های نظامی خود به اوکراین را نیز افزایش داده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 834

به "اختصاص بودجه آمریکا برای مبارزه با چالش های روسیه و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص بودجه آمریکا برای مبارزه با چالش های روسیه و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید