اسرار آمیزترین جنگل های دنیا

به گزارش گیلاسفا، جنگل ها مملو از زیبایی و راز هستند، با اینکه همه جنگل ها دوست داشتنی اند، اما بعضی از آنها سراسر شگفتی هستند. در جای جای کره زمین مناظق بکر و ناشناخته ای وجود دارند که طبیعتگرادان را از هر سرزمینی به سمت خود می کشانند.

اسرار آمیزترین جنگل های دنیا

جنگل سیاه، آلمان

نام این جنگل خودش مرموز به نظر می رسد، و دلیل آن این است که جنگل سیاه در آلمان به عنوان محل بسیاری از افسانه ها شناخته می گردد. جنگل سیاه از داستان های ارواح گرفته تا راه های تاریک و مبهم جنگلی را به همراه تصویری از قصه های پریان و وحشت در ذهن تداعی می نماید. اما نگران نباشید: این منطقه در جنوب غربی آلمان با روستاهای بسیاری همسایه است و مسیرهای پیاده روی امن و زیبایی نیز دارد که در صورت تمایل می توانید به وسیله یکی از همین روستاها به بازدید جنگل سیاه بروید.

هالربس، بلژیک

بهار هر سال، زمین این جنگل بلژیکی پوشیده از گل های آبی می گردد و آن را شبیه یک فرش بنفش آبی می نماید. این منظره باعث می گردد مسافران احساس نمایند در حال راه رفتن در یک داستان تخیلی هستند.

جنگل راتا، نیوزیلند

راتا نوعی درخت در نیوزیلند است و این جنگل در جزیره اندربی با تنه و شاخه های درختان گره دار پر شده است. مسیرهای پیاده روی زیادی در جنگل و در جزیره وجود دارد که هرکدام جذابیتی خاص برای گردشگران به همراه دارد.

جنگل کج، لهستان

جنگل کج در لهستان واقع شده است و تا به امروز هیچ کس نمی داند که چرا همه درختان به یک شکل خم شده اند. فرض قوی بر این است که 400 درخت کاج در این بیشه در حدود سال 1930 کاشته شده اند، احتمالا برای فراوری الوار همراه با منحنی طبیعی برای قایق کاشته شده اند. اما راز اصلی هنوز پنهان است.

گوبلین (جن، دیو) فارست، نیوزیلند

این اسم به خودی خود حرف می زند: جنگل گوبلین ترسناک و واقعا منحصر به فرد است و چیزی نیست که قبلا دیده باشید. این جنگل را با ورود به پارک جنگلی تاراروآ پیدا کنید، سپس تا جنگل های واقع در کوه تاراناکی که در حدود 600 تا 900 متر ارتفاع دارند، پیاده روی کنید. درختان گوبلین همگی پوشیده از خزه هستند. چون این منطقه خیلی مه آلود است و در معرض بارش باران واقع شده است درختان همواره با خزه سبز پوشیده شده اند.

استانتون مور، بریتانیا

این جنگل زیبا در منطقه استانتون مور در شمال انگلستان واقع شده است. همچنین جنگل استانتون مور محل یک خلنگ زار با دایره ها و سنگ های مرموز عصر برنز است.

دریای درختان یا اوکیگیهارا، ژاپن

جنگل اوکیگیهارا در کنار کوه فوجی واقع شده است. فوجی در ژاپن به دریای درختان مشهور است چون این منطقه درختانی بسیار وسیع و گسترده و متراکم دارد. با حضور در این جنگل به راحتی در بین درختان گم می شوید، و اغلب برای جلوگیری از گم شدن، از یک نوار بر روی درختان استفاده می نمایند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 18

به "اسرار آمیزترین جنگل های دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسرار آمیزترین جنگل های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید